Макар и с множество проблеми в турското първенство, Фенербахче съумя да направи важна крачка към преодоляването на груповата фаза в Лига Европа. "Фенерите" спечелиха домакинството си на Андерлехт с 2:0 и съкратиха изоставането си от лидера Динамо (Загреб) на само две точки.

Астана победи Яблонец с 2:1 в Лига Европа

Късен гол приближи Астана до елиминационната фаза на Лига Европа

Бившият тим на Станимир Стоилов с драматичен успех над Яблонец с 2:1

Поражението на белгийския им опонент пък означава, че той вече няма никакъв шанс за едно от първите две места в група D.

Снимка 388304

Източник: EPA/БГНЕС

Андерлехт можеше да промени сценария на мача, ако през първата част Адриен Требел не бе удари гредата след изпълнение на фаул.

На "Шукрю Сарачоглу" стана с една идея по-спокойно в 71-ата минута, когато Матийо Валбуена изведе домакините напред. Френският национал центрира технично, след което топката се размина с куп от играчи, за да се озове в мрежата на Дидилон.

180 секунди по-късно, "фенерите" подпечатаха своята победа с втори гол. Бранител на Андерлехт сгреши фатално срещу Валбуена, крилото остана сам срещу вражеския страж и секунда след това комбинира с непокрития Фрай , за да може швейцарецът да вкара за 2:0.

Десет минути преди края, проблемите за гостите станаха още по-големи, след като Закария Бакали получи втори жълт картон.

С победата си тази вечер, "жълто-сините" почетоха паметта на своя фен Корай Санер, който загина в часовете преди големия сблъсък с Галатасарай.