Часове, след като Англия уволни мениджъра си Стив Макларън и друг тим от Европа – Албания остана без треньор. Селекционерът на „шиптерите” Ото Барич е взел решение да се оттегли от поста начело на тима, допринесъл най-много за това България да не играе на ЕВРО 2008.
„След като прецени състоянието на отбора, Барич каза, че няма да има възможност да води повече Албания или друг национален тим, тъй като не се чувства достатъчно здрав”, гласи изявление на Албанската федерация.
Барич е третият треньор водил балканците от 1990 година насам. Албанската федерация е доволна от показаното в евроквалификациите, с изключение на последната среща срещу Румъния, загубена с 1:6 в Букурещ.