Уест Хем победи Уулвърхемптън в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. "Чуковете" се наложиха като гост с 3:2.

"Прераждането" на Джеси Лингард с фланелката на Уест Хем продължава, след като футболистът, който пристигна през януари под наем от Манчестър Юнайтед, вкара един гол и направи асистенция за друг, за да могат гостите да стигнат до успеха и да се изкачат до четвъртото място в подреждането, изпреварвайки Челси.

Евертън и Кристъл Палас направиха 1:1

Евертън загуби ценни точки в битката за Европа

В мач от 30-ия кръг

Лингард откри резултата в 9-ата минута с хубав гол, а в 14-ата асистира на Пабло Форналс за аванс от 0:2. В 38-ата минута резултатът вече беше класически за отбора на Дейвид Мойс с попадението на Боуен. Уулвс се опита да се завърне като Дендънкър намали на 1:3 преди края на полувремето, а Фабио Силва само оформи крайното 2:3 в 63-ата минута.

След този мач Уест Хем е четвърти с 52 точки, една пред Челси и три пред Тотнъм и Ливърпул. "Вълците" не са побеждавали в последните пет мача и са на 14-то място с 35 точки.