Евертън и Кристъл Палас не се победиха в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора направиха 1:1 в Ливърпул. Така "карамелите" събраха актив от 47 точки, заемайки 8-ата позиция, отдалечавайки се от зона Европа на 4 точки от 5-ия Челси.

"Орлите" са 12-ти с 38 пункта. Домакините владееха инициативата през първото полувреме. Евертън успя да материализира надмощието си като първото попадение стана дело на Хамес Родригес, който се разписа в 56-ата минута.

Хуан Мата остава в Манчестър Юнайтед и за сезон 2021/22

Договорът му ще бъде автоматично подновен

Четири минути преди края на редовното време, Шлъп пусна отличен пас към Миши Бачуаи в наказателното поле, който се възползва от ситуацията и стреля в долния десен ъгъл за 1:1.

В добавеното време, Матета от Кристъл Палас можеше да реализира пълен обрат, но ударът му мина на сантиметри от гредата.