Тотнъм и Ливърпул завършиха наравно 1:1 в двубой от 36-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Анфийлд".

Хюн-Мин Сон (56') даде аванс за лондончани, но малко след това Луис Диас (74') изравни.

Ливърпул загуби 2 точки в борбата за титлата с Манчестър Сити. След 35 мача мърсисайдци имат 83 точки, колкото и "гражданите", но след 34 мача и утре може да дръпнат, ако победят Нюкасъл.

Тотнъм от своя страна не загуби нито един от четирите си двубоя срещу кандидат-шампионите - две победи над Сити и две ремита срещу Ливърпул. "Шпорите" се доближиха на точка от четвъртия Арсенал, който утре се изправя срещу Лийдс.

Ливърпул доминираше над дефанзивния Тотнъм през целия мач, но положенията не бяха малко и пред двете врати.

Домакините и гостите дори си размениха по една греда, преди да се стигне до най-интересното положение в 56-ата минута. Тотнъм изгради отлична контра, като капитанът Хари Кейн подаде на Райън Сесеньол по лявото крило, а той пусна топката към Сон Хюн Мин и кореецът я вкара във вратата на Алисон.

Изправен пред угрозата да загуби битката за титлата с Манчестър Сити, Ливърпул се впусна в атака и успя да изравни. Удар на Луис Диас рикошира в тялото на защитник и влезе във вратата на Юго Лорис в 74-та минута, но "червените" не стигнаха до повече попадения.

Брайтън победи Манчестър Юнайтед с 4:0