Брайтън победи гостуващия Манчестър Юнайтед с 4:0 в среща от 36-ия кръг на футболното първенство на Англия.

"Червените дяволи" играха доста слабо и остават на шесто място в класирането с 58 точки, но са с три мача повече от петия Тотнъм, както и с два повече от Уест Хям и Уулвърхямптън.

Брайтън поведе в резултата в 15-ата минута с гол на Мойсес Кайседо, за когото това беше първо попадения в първенството. Останалите три гола паднаха през вторите 45 минути и бяха дело на Марк Кукурея в 49-ата, Паскал Грос в 58а-ата и Леандро Тросар в 60-ата минута.

След успеха Брайтън се изкачи на девето място в подреждането с 47 точки от 36 мача.

Поражението е пето поредно за Манчестър Юнайтед като гост във Висшата лига. Тимът има само един мач до края на сезона - срещу Кристъл Палас след две седмици. Така "червените дяволи" остават без трофей в пети пореден сезон.