Хъл Сити шокира Ливърпул. „Тигрите" победиха у дома „мърсисайдци" с 3:1 в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. По този начин възпитаниците на Брендън Роджърс отстъпиха от второто място в класирането и заеха третата позиция.

Ливърпул допусна доста нелепи грешки, които струваха скъпо на тима. Мартин Шкъртел определно имаше много лош ден, след като допусна грешки при два от трите гола на Хъл. Първото попадение падна в 20-ата минута, когато Дейвид Мейлер намери Джейк Ливърморко, който с удар с десния крак парира Симон Миноле за 1:0.

Гостите успяха да изравнят чрез звездата си Стивън Джерард, който в 27-ата минута изпълни блестящ пряк свободен удар за 1:1.

В 72-ата минута „тигрите" успяха отново да поведат. Дейвид Мейлер стреля към Симон Миноле, той боксира, топката се  върна в Мейлер, който шутира, този път точно за 2:1.

Четири минути преди края Том Хъдълстоун стреля, а Мартин Шкъртел пробва да избия с глава, но неволно прати топката в собствената си врата.

След този мач Хъл е на 10-ото място със 17 точки, Ливурпул пък е трети с 24 пункта.

Хъл Сити - Ливърпул    3:1
1:0    Ливърмор    20
1:1    Джерард    27
2:1    Мейлър    72
3:1    Шкъртел    87 автогол

Хъл Сити: Макгрегър, Дейвис, Брус, Фигероа, Елмохамади, Ливърмор, Хъдълстоун, Мейлър, Брейди (92 Бойд), Корен (66 Росиниър), Сагбо (90 Греъм)

Ливърпул:  Миньоле, Джонсън, Туре, Шкъртел, Фланаган, Лукас, Джерард, Хендерсън, Стърлинг (66 Коутиньо), Моузес (74 Луис Алберто), Суарес