Българският футболен национал Светослав Тодоров започна като титуляр и игра цял мач при победата на неговия Портсмут над Йовил Таун с 2:0 в контролна среща.

Това беше втора проверка за Портсмут в рамките на едва два дни, но въпреки това футболистите на елитния клуб я спечелиха, макар и не без борба. В предишната контрола "Помпи" победи Торки с 3:0 , като първият гол бе отбелязан именно от българския нападател на тима.

Ивица Морнар и Ричард Хюз осигуриха победата срещу Йовил Таун, а в последната минута на мача домакините от Йовил Таун получиха правото да изпълнят дузпа, но вратарят Джейми Ешдаун спаси.

Още в 4-ата минута Ломана Трезор Луа-Луа проби по дясното крило, центрира към Морнар и той не пропусна за 1:0. Конгоанецът все още не е подписал нов договор с клуба и отчаяно се старае да убеди ръководството, че заслужава оферта.

Домакините се втурнаха да изравняват, но защитата на Портсмут се справи с натиска. Картината не се промени особено през второто полувреме и Йовил Таун продължи да търси по-активно гола.

В 65-ата минута обаче Луа-Луа отново центрира към наказателното поле и бранител на Йовил Таун игра с ръка извън неговите граници. Тейлър центрира и Ричард Хюз с глава направи 2:0 и реши мача.