Шампионът на Англия за сезон 2025/26 - Лестър е близо да изпадане от Чемпиъншип в Лига 1. "Лисиците" загубиха с минималното 0:1 от Портсмут на "Фратън Парк" в мач от 43-ия кръг на второто ниво в английския футбол, като три кръга преди края на сезона ситуацията изглежда безнадеждна в битката им за запазване на мястото в Чемпиъншип.

Лестър заема предпоследното 23-о място с 41 точки, като зад първенеца на Англия от 2016 е единствено затъналият в дългове Шефилд Уензди, който е с отрицателен актив от -3 точки. 

Блекбърн се намира на 21-а  позиция с 49 точки, но и с 44 изиграни мача, един повече от Лестър. За да се спаси от изпадане, шокиралият преди 10 години света отбор ще трябва да спечели всичките си три мача до края на сезона и да чака грешки на преките си конкуренти.

Чарлтън победи Лестър след ранен червен картон

Чарлтън победи Лестър след ранен червен картон

Анди Кинг започна с поражение като временен мениджър