Суонси продължи отличното си представяне във Висшата лига. „Лебедите" записаха втора поредна победа от началото на сезона, надигравайки Уест Хем с 3:0. Така в момента уелсците са сред лидерите в класирането с 6 точки и голова разлика 8:0.

„Белите" започнаха  добре и поведоха още в 20-ата минута след отлична атака. Анхел Ранхел бе изведен отдясно и стреля, а вратарят Яаскелайнен свърши останалото, като излизащата в аут топка се отклони от ръката му и влезе в мрежата.

Само десет минути по-късно кошмарът за лондончани стана пълен. Мичу удвои след груба грешка на защитник на гостите, който се опита да върне твърде слабо към вратаря.

В края на полувремето „чуковете" имаха добри възможности след изпълнение на 2 поредни корнера, но домакините успяха да чистят току пред голлинията.

След почивката Суонси продължи с по-добрата си игра и закономерно стигна до класическа преднина в 64-ата мин, когато Дани Греъм завърши точно чудесна многоходова атака на Суонси.