Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 52333
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Манчестър Сити победи Челси с 6:0 в двубой от Висшата лига

Манчестър Сити няма прошка - унижи Челси с 6:0 и си върна първото място в Премиър лийг

Триумфът на "Етихад" беше белязан от хеттрика на Кун Агуеро

89′

Проблеми за Олександър Зинченко, който обаче ще стисне зъби и ще доиграе оставащите минути от срещата.

79′

ГОООЛ ЗА СИТИ!! СТЪРЛИНГ!! 6:0! "Отличната" оценка на Челси в този мач писа Рахийм Стърлинг. 10 минути преди последния съдийски сигнал, крилото беше непокрит около дузпата и с лекота превърна асистенцията на Олександър Зинченко в гол.

76′

Жълт картон за Илкай Гюндоган, който беше принуден от обстоятелствата да фаулира Рубен Лофтъс Чийк.

75′

Давид Силва ще доиграе оставащите 15 минути от срещата. Той заменя Фернандиньо.

73′

ЖЕЗУС!! След като Габриел Жезус се появи в игра, бразилският национал беше доста амбициран също да запише името си сред голмайсторите. При една ситуация в 73-ата минута бързоногият стрелец изскочи зад отбраната на Челси, но Кепа спаси решително и отърва своите от шести гол.

71′

Край на срещата и за Маркос Алонсо, който отстъпва мястото си на Емерсон Палмиери.

70′

Официално предупреждение за Маркос Алонсо.

67′

Още една освежаваща смяна от страна на Гуардиола. Ще съхрани силите на Де Бройне, а в игра пуска Рияд Марез.

Снимка 405677

65′

Рубен Лофтъс-Чийк ще доиграе срещата вместо Педро.

64′

Габриел Жезус влиза в игра като ще замени Серхио Агуеро.

61′

Жълт картон за Жоржиньо, който фаулира Фернандиньо.

60′
Снимка 405678

55′

ГОООЛ ЗА СИТИ!! 5:0!! АГУЕРО - ДУЗПА! И както са казали хората, който търси - намира. Е, и Кун Агуеро все пак достигна до своя хеттрик в 55-ата минута, след като беше точен от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Аспиликуета срещу Рахийм Стърлинг в наказателното поле.

51′

Матео Ковачич се появява в игра, като ще замени неубедителния днес Рос Баркли.

50′

ГРЕДА!! Кун Агуеро продължаваше да търси своя хеттрик и след паузата. Аржентинецът беше близо до изпълнението на тази цел, след като скочи най-високо при центриране на Де Бройне. Насочването му с глава обаче срещна напречната греда.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 405683

37′

ИГУАИН! Постепенно темпото на игра спадна, като Сити леко отпусна своята "желязна" хватка. Това позволи на Челси да заиграе малко по-смело в предни позиции, където на крачка от това също да отбележи красив гол беше Гонзало Игуаин. Аржентинецът отправи страхотен удар извън полето на "гражданите", което обаче беше спасено по блестящ начин от Едерсон.

29′
Снимка 405679

24′

ГООЛ ЗА СИТИ!! 4:0! ГЮНДОГАН! Бидейки като хищник надушил кръвта на своята плячка, отборът - домакин вкара и четвърти гол! А минутата беше едва 24-та. Илкай Гюндоган допълнително влоши ситуацията на лондончани, след като с премерен изстрел от границата на наказателното поле даде още един  голов щрих на това фамозно първо полувреме на "гражданите".

18′

ГОООЛ ЗА СИТИ!! 3:0!! АГУЕРО!! Офанзивната доминация на шампионите обаче нямаше край и класиката логично беше оформена в 18-ата минута. Рос Баркли осъществи сериозна грешка, след като реши да връща с глава към своя вратар. Намерението му беше разгадано от Серхио Агуеро, който пресече и впоследствие елегантно реализира за 3:0!

13′

ГООООЛ ЗА СИТИ!! 2:0!! АГУЕРО!! Макар и станал обект на подигравки малко по-рано, звездата на манчестърци - Серхио Агуеро се реваншира подобаващо за пропуска на празна врата, с феноменално изпълнение в 13-ата минута. Аржентинецът отправи фамозен изстрел от над 20 метра, който доби такава траектория, че се заби неспасяемо в горния ляв ъгъл на Кепа.

12′

Челси пробва да се върне в мача чрез индивидуален рейд на Еден Азар. Белгиецът премина като на парад през няколко футболисти на "гражданите", но в крайна сметка прати своя шут във външната част на мрежата.

8′

АГУЕРО КАКЪВ ПРОПУСК! Ранното попадение за Сити видимо смути лондончани, които като по чудо не бяха поразени за втори път в 8-ата. Селекцията на Пеп Гуардиола отново създаде страхотна атака на много висока скорост. Бернардо Силва рязко смени посока, след което пусна за непокрития Агуеро. Кун обаче направи нещо рядко виждано, като малко пред голлинията не успя да намери очертанията на вратата.

Снимка 405680

4′

ГОООЛ ЗА СИТИ!! 1:0!! СТЪРЛИНГ! Двубоят стартира по мечтан начин за домакините, които поведоха в резултата едва след 4 минути футбол на "Етихад". Отбраната на Челси проспа едно бързо изпълнение на фаул, което позволи на Бернардо Силва да подава успоредно в полето на съперника. След лек рикошет, топката попадна в краката на връхлитащия Стърлинг, който от няколко метра "скъса" мрежата на безпомощния Аризабалага.

1′

Габриел Жезус Оливие Жиру

Отборите на Манчестър Сити и Челси се изправят един срещу друг в голямото дерби от 26-ия кръг в Премиър лийг. Двубоят е от изключително значение и за двата тима, които имат сериозни цели за изпълнение в английското първенство.

Домакините са задължени да триумфират с трите точки, след като вчера бяха изместени от първото място. Това стана факт при класическата победа на Ливърпул срещу Борнемут. Селекцията на Пеп Гуардиола е в отлична форма, като има 9 победи в последните си 10 срещи. И за да бъде постижението на "гражданите" още по-фантастично, ще допълним, че то бе осъществено с отбелязването на цели 36 гола и цели 7 сухи мрежи.

Еден Азар: Сари е старец, но възгледите ни за футболната игра съвпадат

"Гонзало Игуаин се нуждае от още малко време, за да се адаптира към Висшата лига"

Играчът във форма за домакините Габриел Жезус, който вече има 8 попадения за общо 306 игрови минути във всички турнири.

Участие в днешната среща няма да вземат контузените Клаудио Браво и Венсан Компани, докато под въпрос ще бъде Бенжамен Менди.

Антонио Рюдигер: Челси трябва да вкара нещо мръсно в играта си

"Големият ни проблем е, че не сме постоянни"

Големият проблем на Челси определено са гостуванията. Момчетата на Маурицио Сари губят от своята увереност извън "Стамфорд Бридж", като доказателство за това са две последователни поражение от Арсенал (0:2) и Борнемут (0:4). Тепърва във форма за новия си клуб навлиза Гонзало Игуаин, от който днес се очаква отново да демонстрира добри комбинации с Еден Азар.

Бернардо Силва: Преди няколко дни мислехме, че сме загубили титлата

"Нямаме много време за почивка"

Статистиката не е в полза на "сините". Те спечелиха едва две от последните си десет визити на "Етихад". Единственият проблем с контузен играч за тях е свързан с младия холандец Марко ван Хинкел.

Главен съдия на срещата е Майк Дийн, който е в търсене на своя юбилеен червен картон №100.

Пеп Гуардиола: Манчестър Юнайтед ще се намеси в борбата за титлата

"Те всяка седмица подобряват серията си от победи"