Отборите на Евертън и Уест Хям сензационно отпаднаха от турнира за Купата на Англия. Срамът и за двата тима беше голям, тъй като съперниците им бяха от по-ниска дивизия.

Арсенал загуби от Манчестър Юнайтед с 1:3

Невероятната серия на Оле продължава, Арсенал е аут от ФА Къп!

Алексис Санчес се разписа срещу бившяи си клуб

"Карамелите" на Марко Силва отстъпиха безславно на Милуол, подвизваващ се в Чемпиъншип, с 2:3. Всичко това може да доведе и до уволнението на мениджъра Марко Силва, който от началото на кампанията записва поредица от негативни резултати начело на мърсисайдци.

А всичко за гостите уж започна добре, след като Ричарлисон отбеляза попадение в 43-ата минута. Милуол обаче отговори подобаващо на предизвикателството и в ответната атака изравни чрез Грегъри.

Снимка 402791

След паузата Евертън отново поведе след гол на нарочения за продажба - Ченк Тосун в 72-ата минута. И оттук насетне настъпи момента на голямата драма, когато "лъвовете" осъществиха пълен обрат и подлудиха своите горещи фенове след точни изстрели на Купър (75") и Уолъс в 94-ата.

Манчестър Сити се разправи в Бърнли в ФА Къп

"Гражданите" с лесна победа - 5:0

А каква по-хубава радост за ултрасите на Милуол от отпадането на кръвния враг - Уест Хям. Това се случи преди броени минути, когато "чуковете" преживяха сериозно унижение, губейки от последния в Лига 1 - АФК Уимбълдън с 2:4.

Постижението на култовия клуб, наследник на онази луда банда с Вини Джоунс в края на 80-те и началото на 90-те години, е още по-специално, тъй като опонентът им от Висшата лига беше с почти всичките си звезди. Уимбълдън си подсигури добра преднина още до 46-ата минута, когато вече водеше с 3:0.

Снимка 402790

Уест Хям тръгна да се връща в мача, като през следващите 20 минути върна две попадения чрез Перес и Андерсон. Устремени в атака обаче, хората на Мануел Пелегрини останаха оголени в отбрана и бяха наказани с четвърти гол, дело на Сибик.

Шросбъри Таун бе на крачка от сензацията срещу тим от Висшата лига

Симпатичният отбор от Лига 1 ще преиграва 1/16-финалната си битка с Уулвърхямптън

МИЛУОЛ - ЕВЕРТЪН 3:2

АФК УИМБЪЛДЪН - ЕВЕРТЪН 4:2