Манчестър Сити разби Бърнли с 5:0 в мач от 1/16-финалита на ФА Къп. "Гражданите" не срещнаха никаква съпротива от "виненочервените" и стигнаха до следващата фаза на турнира без особени затруднения.

Головете за тима на Пеп Гуардиола отбелязаха Габриел Жезус (24), Бернардо Силва (53), Кевин де Бройне (61) и Серхио Агуеро (85-дузпа), а Кевин Лонг си отбеляза автогол в 73-ата минута.

Двубоят започна със силен домакински натиск, а "виненочервените" рядко минаваха центъра. Бернардо Силва и Габриел Жезус пропуснаха отлични възможности за попадение, а Ник Поуп спаси удар с глава на Данило.

В 24-ата бразилският защитник пусна извеждащ пас за Жезус, който този път не сбърка - 1:0.

Снимка 402753

В 34-ата минута "гражданите" поискаха дузпа, но след консултация с ВАР, главният рефер прецени, че такава няма.

В началото на втората част Матей Видра не успя да се възползва от грешка на Отаменди. Чешкият нападател остана сам срещу Едерсон, но стреля покрай вратата.

В 52-ата минута Сити стигна до втори гол. Бернардо Силва получи топката от Де Бройне в наказателното поле, финтира бранители и стреля по диагонала. Топката рикошира на два пъти и влетя във вратата на Поуп за 2:0.

Пеп Гуардиола: Манчестър Сити не може да се бори с клубове като Реал и Барса

Ето какво смята мениджърът на "гражданите" за трансфера на Френки де Йонг

В 61-ата минута Кевин де Бройне направи резултата класически с плътен удар от границата на наказателното поле.

В 73-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Де Бройне центрира отляво, а Кевин Лонг засече топката в собствената си врата при опит да изпревари Габриел Жезус.

Крайното 5:0 оформи Серхио Агуеро от дузпа в 85-ата минута.