Отборът на Арсенал загуби домакинството си на Манчестър Юнайтед в мач от 4-ия кръг на ФА Къп и бе елиминиран от надпреварата.

Битката на "Емиратс" завърши при резултат 1:3.

Точен за домакините беше Пиер-Емерик Обамеянг, докато за победителите се разписаха Санчес, Лингард и Марсиал. Това бе и първият мач за чилийския бивш футболист на "артилеристите" на "Емиратс" след трансфера му на "Олд Трафорд".

Снимка 402651

Източник: Twitter

Лоран Кошиелни пък бе заменен принудително през второто полувреме на двубоя, след като бе неволно изритан под ухото от Ромелу Лукаку. Челюстта на французина се наду страховито, а от областта под нея имаше и капки кръв. Той напусна терена като едва успя да поздрави мениджъра си.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арсенал - Манчестър Юнайтед 1:3, гол на Марсиал!

Битката стартира в 21:55 часа

Първото полувреме предложи истинско дерби за феновете, като заканите за положения без край и напрежение от началните секунди бяха оправдани.

Акциите на двата тима се редуваха една след друга като на всички бе ясно, че е просто въпрос на време резултатът да бъде открит.

В първите минути от сблъсъка Арсенал опита да наложи известен териториален превес, но малко по малко атаките на Юнайтед ставаха все по-опасни и по-опасни.

В рамките на само 3 игрови минути - между 30-ата и 33-ата - резултатът не просто бе открит, а гостите вече водеха с два гола преднина.

Първо Лукаку проби по десния фланг и изведе по прекрасен начин Санчес зад защитата и очи в очи с Чех, чилиецът преодоля вратаря и с точен изстрел откри резултата.

Снимка 402649

Малко по-късно пък, отново след добри действия на Лукаку по фланга, пред Лингард се откри свободна зона, той получи подаване и с премерен шут покачи на 2:0 в полза на тима си.

Три минути преди почивката Пиер-Емерик Обамеянг върна състава си в срещата с попадение за 1:2. Той бе точен на празна врата, след като прострелно подаване в пеналта не достигна до нито един от съотборниците му, намиращи се пред него, но пък "кацна" на крака му и от малко повече от метър разстояние голаджията не сгреши.

В продължението на тази първа част и Мустафи можеше да вкара гол за Арсенал, но късметът не беше на негова страна.

Второто полувреме стартира с уникално спасяване на Ромеро, който улови с върха на пръстите си топката, изстреляна с глава от Рамзи.

След това се стигна и до контузията на Кошиелни, който подобно на Сократис бе принудително заменен.

В игра за Юнайтед се появиха Рашфорд и Марсиал, които определено раздвижиха значително съотборниците си и ги активизираха да се движат далеч по-настойчиво в предни позиции.

Снимка 402646

За Арсенал притежанието на топката в определени моменти надминаваше границата от 60%, но въпреки това чистите голови ситуации не бяха много за отбора.

Крайното 3:1 оформи Марсиал, който се разписа в 82-ата минута на мача, след пас на Погба. Антони вкара топката в мрежата с прецизен диагонален изстрел.

Това е турнирът, който двата гранда са печелили най-много, съответно 13 и 12 пъти, а далеч зад тях за Челси и Тотнъм с по 8 трофея.

Снимка 402645

Оле Гунар Солскяер окупира всички заглавия след поемането на Юнайтед. Под негово ръководство 20-кратният шампион на Англия има вече 8 успеха от 8 двубоя, като 6 от тях завършват с поне два гола разлика в полза на "червените дяволи". Голям фактор за фамозната серия е първото попадение, което неизменно е в полза на отбора на норвежеца. Такова бе отбелязано и днес.