Челси отпадна от ФА Къп, след като загуби с 1:2 при гостуването на Брайтън. Победният гол падна в 57-ата минута. Тогава при рикошет топката се удари в ръката Тарик Лапмпти, играта продължи и кълбото стигна до Каору Митома, който я отигра елегантно и матира стража на Челси за 2:1. Останаха сериозни съмнения и за още една игра с ръка при поемането на топката, но поради липса на ВАР ситуацията се реши от главния съдия в реално време, а голът бе зачетен.

Челси поведе в 5-ата минута. Тогава Кол Палмър опита центриране с едно докосване отляво, Барт Фербрюген не се намеси добре и бутна топката в мрежата си..

Домакините изравниха изключително бързо. Още в 12-ата минута Жоржиньо Рютер се възползва от центриране от Йоел Фелтман и не даде шанс на Роберт Санчес - 1:1.

В 31-ата минута Мойсес Кайседо изведе отлично Кристофър Нкунку зад защитата на "чайките", той опита технично с десния крак да намери Палмър, но националът я изпрати над гредата.

През втората част се стигна до попадението на Брайтън в 57-ата минута, когато точен бе Каору Митома.

Енцо Фернандес имаше добър шанс в 67-ата минута, когато получи подаване в наказателното поле от пробилия отляво Джейдън Санчо, но аржентинецът стреля в аут с левия крак.

Нюкасъл победи Бирмингам с 3:2 в мач за ФА Къп

Третодивизионен тим изпоти Нюкасъл за ФА Къп

Третодивизионният тим поизпоти шестия във Висшата лига