Представителят на Лига 1 - Шросбъри Таун продължава със силното си представяне в турнира за Купата на Англия. Тимът от графство Шропсър поднесе нова изненада, като този път даде достоен отпор на елитния Уулвърхямптън. Селекцията на Сам Рикетс стигна до геройското 2:2 срещу "вълците", като всичко по-интересно се случи след паузата.

Дохърти и Уотърфол донесоха безмерна радост на домакините след попадения в 47-ата и 71-ата минута. Представителят на Висшата лига се сети прекалено късно да спасява честта си в този двубой, но все пак стигна до преиграването. Първо Раул Хименес намали в 76-ата, а в даденото от съдията продължение, Мат Дохърти реализира за крайното 2:2.

Манчестър Сити се разправи в Бърнли в ФА Къп

"Гражданите" с лесна победа - 5:0

На осминафиналите ще видим Уотфорд, който спечели "елитния" сблъсък с Нюкасъл. "Стършелите" излъгаха Рафа Бенитес и компания, побеждавайки ги насред "Сейнт Джеймс Парк" с 0:2. Нападателят Андре Грей се възползва максимално от получения шанс да бъде титуляр и се отблагодари с решаващ гол в 61-ата минута. Всичко пък бе решено от По подобие и на срещата с Уокинг, мениджърът Хави Грасия заложи изцяло на своите резервни футболисти.

Снимка 402762

На Брайтън пък ще се наложи да преиграва сблъсъка си за Топ 16 с Уест Бромич, след като стигна едва до 0:0 при домакинството си на Уест Бромич. Това едва ли ще се хареса на Крис Хютън, който е изцяло отдаден на спасението на "чайките" във футболния елит на Англия.

Арсенал загуби от Манчестър Юнайтед с 1:3

Невероятната серия на Оле продължава, Арсенал е аут от ФА Къп!