Ливърпул направи поредния си уникален обрат и победи домакините си от Портсмут с 3:2. След като изоставаха на два пъти в резултата момчетата на Рафаел Бенитес успяха в крайна сметка да обърнат развоя на мача и с гол на Фернандо Торес в даденото от съдията продължение взеха изключително важните три точки.
Без контузения си капитан Стивън Джерард "мъсисайдци" спечелиха двубоя, в който всички попадения паднаха след 60-ата минута. Първо Нюджънт даде преднина на тима на Тони Адамс (62) след асистенця на Питър Крауч. Радостта на домакините трая само до 68-ата минута, когато след подаване на Шаби Алонсо от непряк свободен удар, Фабио Аурелио успя да изравни.
В 77-ата минута след изпълнение на фаул от Надир Белхадж Херман Хрейдарсон с глава отново изведе своя тим напред. В тази ситуация момчетата на Бенитес се вдигнаха на отчаян щурм и стигнаха до изравняването с гол на Дирк Каут (85) след груба грешка на Дейвид Джеймс. Подаването за попадението на холандеца бе дело на влезлия като резерва Фернандо Торес.
И когато мачът клонеше към равенство отново Торес беше на точнот място в точното време. Йоси Бенаюн центрира отляво и с глава Ел Ниньо не остави шансове за някогашния вратар на Ливърпул Дейвид Джеймс.
С този успех "червените" излязоха на първото място в класирането с актив от 54 точки. Вторите Манчестър Юнайтед имат два мача по-малко и точка пасив. Портсмут пък остава в непосредствена близост до зоната на изпадащите. Те са на 16-а позиция с 24 точки.
Портсмут-Ливърпул 2:3
1:0 - Нюджънт (62)
1:1 - Ф. Аурелио (68)
2:1 - Хрейдарсон (77)
2:2 - Каут (85)
2:3 - Торес (90+2)
Портсмут: Джеймс, Джонсън, Кембъл, Дистен, Хрейдарсон, Басинас, Дейвис, Мълинс (46-Кранчар), Белхадж, Нюджънт, Крауч;
Ливърпул: Рейна, Шкъртел, Карагър, Агер, Арбелоа, Масчерано, Алонсо, Бенаюн, Аурелио, Бабел (76-Торес), Нгог (57-Каут);
жълти картони: Хрейдарсон (Портсмут);
съдия: Хауърд Уеб;
стадион: "Фратън парк" , 20 524 зрители;
pavlitos
на 07.02.2009 в 21:35:40 #79Той нека не пие, браво! Аз, обаче пия и съм установил, че я спиртосват мама им
п.с. то и пиенето ми е на аматьорско ниво 
bravo
на 07.02.2009 в 21:34:05 #78Не бе, това е пафката, дето го ебаха зад лафката. Чиба от нашите статии, дървени философи... Чиба! Чиба! Чиба комплексари незадоволени.
Mad Cat With Hat
на 07.02.2009 в 21:33:24 #77Павле, тук не позна - Джабъра бира не пие!
pavlitos
на 07.02.2009 в 21:33:17 #76Ох, жив да си, Джабере
един българин
на 07.02.2009 в 21:31:41 #75Абе,хора, нямате ли си друга работа, та пишете такива постове?
pavlitos
на 07.02.2009 в 21:28:05 #74Недей Джабере, моля те
pavlitos
на 07.02.2009 в 21:27:36 #73джаберчо: евтината бира
пак?
GARGOYLE
на 07.02.2009 в 21:23:40 #72Честита победа на нашите фенове.Днес съм решил да си остана вкъщи и евентуално да изгледам някое филмче.Изключително ценна победа за Ливърпул.Днес за пореден път доказахме,че разполагаме с голям отбор и колектив.Жалко е,че след такава победа виждам критики към Рафа от доста наши фенове.Защо не бил започнал Торес,Алонсо или Кайт?Защо играли Бабел и Нгог...Е,то е ясно,че угода няма.Преди време в този форум пишеха защо взеха Кийн,който спирал развитието на Бабел,а сега се тюхкат как сме могли да продадем Кийно обратно на Тотнъм.Само да поясня,че Торес се нуждаеше от почивка,защото момчето е изтощено и ако е играл повече от 45 минути,то рискът да се повтори травма,подобна на тази на Джерард,е бил реален.Алонсо също има травма в глезена и влизането му в игра също си бе хазарт,Кайт е преуморен и се нуждае от почивка.Като добавим към това разтежението на Джерард и наказанието на Лукас,то става ясно колко лесно е било сглобяването на стартовата единайсеторка от Рафа.Аз коментирах след мача с Евъртън,че ако Бенитес е допуснал грешка,то тя бе срещу карамелите и факта,че тогава основните ни играчи не получиха почивка,защото за всеки фен на отбора Премиършип е приоритет. Иначе започнахме с доста интересна схема,която обаче не ни е чужда,защото предните сезони сме печелили с нея срещу Нюкасъл и Уигън като гости.Та схемата бе 3-2-2-2-1.На вратата бе Рейна,който почти нямаше работа и е жалко,че допусна два гола,които бяха сериозни грешки на защитата.Тримата в защита бяха Шкъртел,Кара и Агер,определено бих отличил словака и датчанина,но Джейми не ми се понрави днес,изпусна фатално Хрейдарсон за втория гол на Помпи и определено имаше сериозни проблеми срещу Нюджънт.Двата халф-бека бяха Арбелоа и Досена.Мисля,че и двамата свършиха добре работата си,като испанецът бе доста по-активният и заслужава много висока оценка за играта си,да не забравяме,че буквално сложи в джоба си Белхадж,който е доста класен футболист.Андреа Досена трябваше да играе срещу Джонсън и най-малко го ограничи да си стои в полето,а и за щастие италианецът бе солиден в дефанизвен план,което е повод за някакъв оптимизъм.В центъра на полузащитата бяха Маш и Аурелио(бразилецът бе в лявата част на халфовата линия),които определено наложиха превес в тази зона.Трябва да отбележа,че Фабио играе за втори път в кариерата си на тази позиция и бях доста притеснен,още повече че дебютът му на тази позиция бе при загубата ни от Арсенал с 3-6.Все пак комплименти за Аурелио,който вкара страхотен гол,удари и греда,а като цяло бе доста активен.Маш си свърши работата в дефанзивен план,а по едно време спокойно можеше да вкара гол след бомба от над 30 метра,който Джеймс спаси.Зад самотния нападател Нгог играха Бенаюн(отдясно) и Бабел(отляво).Евреинът направи пореден силен мач,асистира за победния гол и бе достоен заместник на Джерард.След грешката с Евъртън Йоси показа как трябва всеки наш играч да реагира на критиката.Бабел започна силно,но пропускът му в 56 минута сякаш го срина психически.Момчето е младо и заслужава шанс,още повече от нашите фенове,които са се славели винаги с толерантността си към играчите.Хубаво е и Райън да се амбицира и да говори на терена с играта си,а не чрез мениджъра си.След напускането на Кийн е ясно,че холандецът ще получи още шансове,така че не е късно да се реабилитира.Нгог не игра лошо,но е видно,че пичът е неопитен,все пак имаше отделни проблясъци,които показаха потенциала,заради който Рафа привлече французина.Хубаво е,че в такива мачове момчето ще се калява на тежките битки в Премиършип.Поредните правилни смени на Бенитес да добавя,факт,пропускан от мнозина.Кайт влезе в точния момент и за мен бе играч на мача.Дирк спечели непрекият свободен удар,благодарение на насточйчивост и хъс,а впоследствие вкара поредния си решителен гол за нас този сезон.Нека критиците на холандеца поне сега отчетат приноса на момчето към победата ни.Алонсо влезе на мястото на Досена и това бе наистина голям риск със здравето на Шаби(,Алонсо ще пропусне мача със Сити заради натрупани жълти картони),но бяхме без алтернатива,Аурелио мина на мястото на италианеца и нещата взеха да си идват на мястото.Накрая дойде и премереното включване на Торес,Хлапето е далеч от на-добрата си форма,но за пореден път ни донесе победата(видяхте ли какво направи след гола Фернандо?).Дано Дел Боске щади нападателя ни,защото три пъти след мачове на Испания Торес се връща контузен в клуба си. В крайна сметка цял сезон не можем да ползваме дуото Торес-Джерард(и двамата се контузиха за дълго време),Шкъртел бе аут за повече от три месеца,травми имаха Арбелоа,Деген(той няма и мач за нас),Аурелио,Агер,Маш,Алонсо...Въпреки всички след 25 кръга сме все още в борбата за титлата,независимо от критиките,от вътрешноклубните боричкания между Хикс-Жилет и Рафа-Пари,проблемите с контузени играчи и на практика нулевите пари,похарчени за селекция. Днес подочух,че Агер е подновил контракта си с Ливърпул,но това е слух,който силно се надявам да е верен.И най-важното,нека не забравяме на кое място в класирането сме,пък макар и за 24 часа най-вероятно. YNWA.
adasha
на 07.02.2009 в 21:21:40 #71pavlitos, пак се завърна с пълна сила.Позволи ми само да не се съглася ,че съдиите режат много Пул в последните мачове(за днес е безспорно,дори и сляп би го видял).Иначе анализът ти е много добър и очаквам малко по-интерсно стечение на обстоятелствата и наша титла естествено
pavlitos
на 07.02.2009 в 21:20:26 #70Друг ще да е бил, джаберчо
Аз Павлитос, който залага не познавам, а такъв дето да псува Юнайтед още се не е родил в нашего измерение.
Киселее ли генномодифицираното грозденце или има прекалено много спирт в евтината бира в последно време? 
един българин
на 07.02.2009 в 21:20:18 #69jabberwock, същият е
ПаФката дето се е напаФкал

pavlitos
на 07.02.2009 в 21:13:54 #68Ех, какво ни остава освен след мача Помпи - Пул да преглътнем празно и да пием по една студена вода заедно с клетия Тони Адамс, който може би скоро ще бъде с черен печат в трудовата си биография По време на целия мач си мислех за Бенитез и се опитвах, оставяйки фенските си пристрастия на страна, да разсъждавам от негова гледна точка поставяйки се мислено в неговите обувки макар и за малко. Напоследък Бенитез води борба на много фронтове (може би той е мениджърът под най-голям и разностранен натиск в лигата). Един от тези фронтове е съревнованието с Големият малък Фил за приза палячо на Висшата лига за сезон 08/09. За пресата и феновете на противника (демек нас) това е добре дошло и всички с удоволствие се нахвърляме върху Рафа, нямайки нищо против той да опере всеки пешкир под слънцето, пък ако ще и половината да не са негови. Това безспорно е много лесно от наша страна, но мисля, че както Бенитез държи на рисковете, които поема така и цялата преса и ние, които й пригласяме от своя страна рискуваме Рафа да се смее последен. Защо мисля така: Рафа няма какво да губи. Той вече отдавна носи етикет на мениджър с леко казано противоречив и хазартен характер, който бавно се учи от грешките си. В същото време проблемите от спортнотехнически характер, с които трябва да се справя на терена не се облекчават от ръководството на клуба. Точно обратното - там цари хаос на почти всяко управленско ниво като започнем от противоречивите и антагонистични отношения между двама американски собственици със съмнителни познания в областта на сокъра (както те го наричат), та минем през йерархичните конфликти между спортнотехническото ръководство и Бенитез (в което няма никаква логика, имайки предвид, че ценностите им би трябвало да съвпадат едно към едно), слезем чак до самия състав, където именно се демонстрират пред очите ни тези разномислия и конфликти (сагата Роби Кийн) и се върнем да затворим кръга с разногласията между Бенитез и двамата собственици. Анализирайки тези фактори аз започвам да мисля, че в ситуацията Бенитез не само не е губещ (както всички мислят), но той даже няма как да загуби, независимо как се развият нещата. Той много добре знае ( и е приел), че в момент на раздяла с клуба (принудителна или доброволна) той най-вероятно моментално ще получи оферти от редица грандове. В такъв случай той може да бъде спокоен в борбата си както с ръководството, така и с конкуренцията. Вземайки противоречиви и смели решения той може да извлече полза независимо как се развият нещата. При колосален провал той с удоволствие натрива носовете на собствениците и ръководството като в същото време помага за намаляването на пазарната цена на клуба. При успех, (не без късмет) както тази вечер, особено толкова героичен той пак печели като в случая натрива носовете на цялата британска и световна преса барабар със злорадстващите фенове и конкуренция, които потривайки ръце буквално изстиват по местата си гледайки каменната му физиономия след тоталния обрат. Освен всичко, подобно стечение на обстоятелствата действа като взривна мотивация за състава и нова силна вълна от фенска подрепа. Да се върнем малко и към миналите и днешния мачове. Рафа с последните си изказвания вместо да разконцентрира САФ според мен си навлече гнева на съдиите, буквално обвинявайки ги в раболепие и страх пред вездесъщият Сър, който безнаказано ги громи (което не отговаря напълно на истината) в пресата. Също както при Сколари веднага на терена се смени картината и от проЛивърпул съдийството мина на контра и Рафа се озова с още един прекалено силен враг. Знаейки, че най-вероятно ще бъде рязан от съдиите той не се колебае да изкара експериментален състав, в който залага на презастраховка в защитен план като използва много дефанзивни футболисти, но пък същевременно в сравнително офанзивна постройка. Така рискът е огромен, но пък защитата на Помпи в този си вид не е непреодолима дори и без Торес и Джерард (многото пропуски през първото полувреме го показаха). Нещо повече, правейки късни смени с Алонсо и Торес той тотално разбива тактически слабата игра на Тони Адамс, който за пореден път не може да реагира адекватно дори когато отборът му два пъти повежда. След излизането напред в резултата е логично Помпи да се изтеглят назад и те го сториха, но според мен това се изрази предимно в насищане на средната линия, докато защитата им продължи да поддържа сравнително висока линия като оставяше огромни празни пространства между себе си и Джеймс (играч на мача за мен). И малките деца знаят слабостите на централната защита на Помпи - липса на скорост, тромавост в реакциите, което трябва да се компенсира именно с пласиране. Това в комбинация с наивната и емоционална инерция и увличане в атака след головете бе причината за двете изравнителни попадения, а след подобно развитие Ливърпул да вкара трети гол е почти закономерно с оглед на психологическия подем в играчите и срива в самочувствието на Помпи (а и традицията). Тони Адамс тактически загуби спечелен мач, с което направи твърде голяма услуга на Бенитез. От тук нататък отново от испанеца зависи дали ще успее да използва този бонус и да обърне нещата в своя полза побеждавайки най-сетне както във вътрешноклубните битки, така и конкурентите на терена, както пресата и злорадите феновете, така и съдийската федерация (и евентуално връщайки си подкрепата на последните, тъй като според мен те достатъчно наказаха Ливърпул в последните мачове). Да чукнем на дърво обаче Рафа да не измени на противоречивата си природа и да спази традицията да редува успехи с провали, като колкото по-голям е успехът....толкова по-голям да е крахът след него и Мартин О'Нийл да го гледа от второто място докато на Олд Трафорд празнуват титлата

Saso
на 07.02.2009 в 21:01:36 #67Тотенхама да не се обажда, че най-малко тройка че отнесете заради късметлийската ви победа
авантЮрист
на 07.02.2009 в 20:56:55 #66ееееееебати овчарите са тия -------------------------------------- ??? Фен на Спърс ни обвинява в "овчаризъм" ! Как да разбираме това, след като май вие бяхте овчарите на Уайт Харт Лейн?! Може би не следва да го тълкуваме, а просто да си отмъстим по най-гадния за вас начин на Анфийлд. Без да искам да се заяждам, не мисля, че ще е трудно да стане.
soulsin
на 07.02.2009 в 20:55:37 #65when u walk trough a storm,hold your hands up high...YNWA.трудна победа ама сладка
Stevie G
на 07.02.2009 в 20:52:55 #64отмениха изравнителния гол на Милан....все още 0-1 за Реджина
игра с ръка на Зеедорф
Man_Un
на 07.02.2009 в 20:52:26 #63Мисля, че гледахме страхотно второ полувреме! Ливърпул направи всичко за да не допусне нов резил, като този с Евертън!
biggogoman
на 07.02.2009 в 20:49:13 #62АЙДЕ ЛЕКА ВИ МОМЦИ ДО УТРЕ. Ще ПОГЛЕДАМ ОЩЕ ЕДИН РЕЗИЛ В ИТАЛИЯ И ЩЕ ПО Е.....НА НЯКОЯ СИ ФЕНКА НА ЮНАЙТЕД И ЩЕ СИ ПОСПЯ МАЛКО. СПОКОЕН ЗА УТРЕШНА ПОБЕДА НА АРСЕНАЛ С 3-4 ГОЛА РАЗЛИКА
AnDeRsOn_OLiVeiRa
на 07.02.2009 в 20:45:11 #61Така ли му се вика вече на мишкаренето

biggogoman
на 07.02.2009 в 20:42:06 #60AnDeRsOn_OLiVeiRa капи си пие сокчето с водка и го боли оная работа..........разбираш ли........