Ливърпул направи поредния си уникален обрат и победи домакините си от Портсмут с 3:2. След като изоставаха на два пъти в резултата момчетата на Рафаел Бенитес успяха в крайна сметка да обърнат развоя на мача и с гол на Фернандо Торес в даденото от съдията продължение взеха изключително важните три точки.
Без контузения си капитан Стивън Джерард "мъсисайдци" спечелиха двубоя, в който всички попадения паднаха след 60-ата минута. Първо Нюджънт даде преднина на тима на Тони Адамс (62) след асистенця на Питър Крауч. Радостта на домакините трая само до 68-ата минута, когато след подаване на Шаби Алонсо от непряк свободен удар, Фабио Аурелио успя да изравни.
В 77-ата минута след изпълнение на фаул от Надир Белхадж Херман Хрейдарсон с глава отново изведе своя тим напред. В тази ситуация момчетата на Бенитес се вдигнаха на отчаян щурм и стигнаха до изравняването с гол на Дирк Каут (85) след груба грешка на Дейвид Джеймс. Подаването за попадението на холандеца бе дело на влезлия като резерва Фернандо Торес.
И когато мачът клонеше към равенство отново Торес беше на точнот място в точното време. Йоси Бенаюн центрира отляво и с глава Ел Ниньо не остави шансове за някогашния вратар на Ливърпул Дейвид Джеймс.
С този успех "червените" излязоха на първото място в класирането с актив от 54 точки. Вторите Манчестър Юнайтед имат два мача по-малко и точка пасив. Портсмут пък остава в непосредствена близост до зоната на изпадащите. Те са на 16-а позиция с 24 точки.
Портсмут-Ливърпул 2:3
1:0 - Нюджънт (62)
1:1 - Ф. Аурелио (68)
2:1 - Хрейдарсон (77)
2:2 - Каут (85)
2:3 - Торес (90+2)
Портсмут: Джеймс, Джонсън, Кембъл, Дистен, Хрейдарсон, Басинас, Дейвис, Мълинс (46-Кранчар), Белхадж, Нюджънт, Крауч;
Ливърпул: Рейна, Шкъртел, Карагър, Агер, Арбелоа, Масчерано, Алонсо, Бенаюн, Аурелио, Бабел (76-Торес), Нгог (57-Каут);
жълти картони: Хрейдарсон (Портсмут);
съдия: Хауърд Уеб;
стадион: "Фратън парк" , 20 524 зрители;
pavlitos
на 08.02.2009 в 01:43:34 #199Не може както казвате вие към Рафа да има огромни очаквания за бързи резултати, а в същото време да му се пречи на всякакво възможно ниво било то от собственици или други елементи в йерархията. В Арсенал и Юнайтед има синхрон между управление и спортнотехнически щаб както по отношение на политиката (поне на пръв поглед) така и по отношение на целите и амбициите. В Ливърпул всичко се разминава.
pavlitos
на 08.02.2009 в 01:40:57 #198AlanHansen, моите уважения към теб и Гаргойл, но Бенитез за този период купи и продаде един два състава. САФ не е заварил най-титулования тим в Англия или пък огромен капитал. Той на практика създаде този капитал, който тогава не съществуваше. Далеч съм от мисълта, че Рафа е единствения виновник за бедите ви, дори напротив аз съм на мнение, че управлението на клуба има също толкова важно значение за успеха.
Добромъд
на 08.02.2009 в 01:36:37 #197Аааа, Виж Челсаците са странни наистина.Тия имат и играчи, имат и пейка, имат и заместници по постове(поне като имена) и са спретнали бая недъгаво отборче.За мен Балак и Деко са си играчи.Имат и пас, и удар, и мисъл, даже балъшкият е прилично борбен и играе добре с тяло и с глава.Дрогба и Анелка са съвсем прилични централни нападатели, даже са класа над прилични.Защитата им защита, вратаря им е вратар...Те а тия им липсва само класа и тренъор.Всичко останало си го имат...
Добромъд
на 08.02.2009 в 01:36:37 #196Аааа, Виж Челсаците са странни наистина.Тия имат и играчи, имат и пейка, имат и заместници по постове(поне като имена) и са спретнали бая недъгаво отборче.За мен Балак и Деко са си играчи.Имат и пас, и удар, и мисъл, даже балъшкият е прилично борбен и играе добре с тяло и с глава.Дрогба и Анелка са съвсем прилични централни нападатели, даже са класа над прилични.Защитата им защита, вратаря им е вратар...Те а тия им липсва само класа и тренъор.Всичко останало си го имат...
Belilov
на 08.02.2009 в 01:27:43 #195Гар, Въпросът не е в това дали Тевез=Рууни и Роналдо=Нани, ясно е че има разлика в класите им, мисълта ми беше че те имат достойни замстници и като позици на терена, и като водеща роля в отбора (тук вече идват споменатите от мен Скоулс,Гигс, Бербо...). При нас не е така. Накратно- факт е че ние зависим адски много повече от Джерард и Торес, отколкото Юнайтед от които и да е двама свой играчи. Казано по- бакалски, Юнайтед биха се справили доста по- добре от нас ако им се наложи да пускат Карлитос и Нани а ние Лейва и Нгог. Челси и Аренал ги "отписвам пренебрежително" тъй като те този сезон не са това което бяха, но не защото Ливърпул е станал по- силен, а защото самите те станаха по- слаби. Челси просто имат нужда от ТОТАЛНО обновяване на отбора- това са същите играчи на Моуриньо, но вече попреминали зенита си. Арсенал го карат на магиите на Венгер- без трансфери, с младци и много зор. Този сезон обаче ги позастигнаха и контузии + на някои от напусналите не бяха намерени заместници и май ще им излязат криви сметките.
AlanHansen
на 08.02.2009 в 01:27:15 #194Павлитос, не се прави на глупав! Гаргоил ти дава цифри и ти обеснява, че с по 20 милиона на сезон Бенитез е длъжен да изгради цял отбор, заедно с резервите, че и младежите... ФергЮсън неговия го гради от 86-та! Рафа спечели 2005 с тактика, Шанс и невероятни усилия на целия отбор в заштита - т'ва е факт! Това, че купува един а после го продава е заштото работи с краино нисак бюджет, в които трябва да се вмакнат футболисти за по няколко поста по време на всеки трансферен прозорец! Бенитез не може да си позволи да се прави на Венгер, от него се искат успехи веднага, залога е различен, стратегията е различна... днес и ерата е различна - виждаме, че усепехите са обварзани все пове4е с инвестициите... Не си кривете савестта, една титла на Бенитез ДНЕС би била наи-неверотния трофеи в историята на англииския футбол!
Добромъд
на 08.02.2009 в 01:26:57 #193Жабе, така е , ама нали се сещаш, че ние ще се кефиме на вилджиите, а и ингилизите ще им се кефят.А и я камилата, я камиларя.Ония мизерабли Виляреал бяха на една дузпа от финала.Рикелмето немножка обосрался.Имат сили да си зилезат от групичката с малко късмет.Рафата как пипна ШЛ 05.Ми Мъдуринъо?Има си идейка Мартин О'Цайс и си я спазва.Пичове са, де.Спомням си навремето Newcastle Правиха готини мачлета в лигата.
Добромъд
на 08.02.2009 в 01:13:59 #192Абе....Ливърпул е Ливърпул като има английски играчи.Знам, че Гаргол е гуру на местната агитка ама...Маш, Алонсо, Торес и за изненада на всички Каут.Останалото би трябвало да е от англичани.Малиии...неко спомня ли си Дани Мърфи.Ми Джон Барнс? Оуен(една възродена кариера), Кара, Янг от Вила, Стиви, Гивън, Уудгейт, Колисън...те така си представям поне аз шампионскиОт Ливърпуул.
pavlitos
на 08.02.2009 в 01:13:41 #191Я? Кой се крие от мен в скайпа? А? А? Дзааааак!
pavlitos
на 08.02.2009 в 01:12:31 #190Гаргойл, тези неща и друг път сме ги писали. Аз ти предлагам да сметнеш и разходите на САФ за да ги сравниш за същия период. Какво значи, че САФ имал готов отбор за разлика от Рафа, който със състава на Олие спечели най-големия трофей с Пул за целия си престой? Ти цитираш цифри и имена на играчи, но това няма как да бъде във ваша позла, дори напротив, защото ако сметнеш ще видиш, че за вашите са похарчени дори повече пари отколкото за тези при мас ( не ми се търси). Това, че в случая Рафа е купил и продал еди колко си като брой играчи си е негов проблем. Колкото до теориите ти за незаменяемостта на Руни и Роналдо пак ти напомням за последната ни серия и начина, по който бе постигната. Доводите от началото на сезона отдавна остаряха, тъй като оттогава играта ни се промени осезаемо и трансформацията премина дори далеч по-безболезнено отколкото межеше да бъде. Проблемите с липсата на една или две основни фигури вече не съществуват и мисля,че трябв да наваксаш с наши мачове в случая.
Флорентино Перес
на 08.02.2009 в 01:11:41 #189Всички си спомняме какво стана с Реал Мадрид, където президент редеше отбор ааа нищо особено, спечели се ШЛ 2-3 пъти, ама не е важно
AlanHansen
на 08.02.2009 в 01:11:17 #188Борбата е безмилостно жестока... Борбата както казват е епична... Поздрави на всички наистина червени! Гар, стига обеснява на тея лаици - те си знаят тяхната и не искат да прогледнат! keep the faith...ynwa
Станчев
на 08.02.2009 в 01:06:27 #187А сега

Станчев
на 08.02.2009 в 01:05:41 #186Джабъре. Просто умните мъже знаем кои са Великите отбори
А инак на тея по-долу мога да им кажа, че заговорим ли за футбол, Ливърпул се оставя на страна и тогава започваме
Просто никой никога не може да ги доближи дори

bronze
на 08.02.2009 в 01:04:03 #185Реал (Мадрид) - Ливърпул - 2:0 Ливърпул - Реал (Мадрид) - 1:1
GARGOYLE
на 08.02.2009 в 00:59:26 #184Сега ще се пробвам да отговоря на всеки.Steiner,ти хубаво гледаш класирането,но я виж за справка тея отбори,които са с равен точков актив като Помпи-Тотнъм,Нюкасъл,Стоук.Спърс ви взеха точка,свраките ви взеха също точка,и то като гост,а Стоук ги бихте с огромна доза късмет.Срещу Боро доста се поозорихте,а и като знам,че и на вас не ви е лесно на Ривърсайд,то си мисля,че и гостуването ви няма да е безпроблемно.Та мисълта ми е,че мястото в таблицата не е еднозначно с класата на отбора.Jabberwock,Belilov,пичове,не знам защо си мислите,че Ман биха изглеждали по същия начин без Роналдо и Рууни.Сами видяхте как се представяха манксовете на старта на сезона без Роналдо.Липсата на португалеца за тях е решаваща и това си проличава най-вече с големите отбори.Независимо от формата си,португалецът ангажира минимум двама играчи около себе си. Рavlitos,относно харчовете на Рафа,вече ми писна да вадя статистики.Просто провери мнението ми под статията за травмата на Джерард.Там съм извадил предостатъчно данни,които сочат около 190 млн. похарчени за 5 години и 110 млн. получени.Простата математика сочи 80 млн. нето за трансфери,което разделено на 5 години показва 16 млн. паунда храчове на сезон.И това ли е големия разход?Та Ман,които имаха изграден състав и само надбавяха върху него по-малко ли са похарчили?Я ги сметни вашите трансфери за последните 5 години.За Челси не коментирам,а си мисля,че и Тотнъм са убедително пред нас в тази класация. Belilov,уважавам мнението ти,но лично аз се моля на Ман да им се наложи да пускат Нани и Тевес до края на сезона вместо Рууни и Роналдо.Особено португалецът за мен е пълен провал досега,барабар с другарчето си в секс оргиите Андерсон.Арсенал и Челси ги давам за пример,защото допреди 5 сезона се мъчехме поне с тях да се сравняваме,а в момента виждам,че вече с едно леко пренебрежение ги отметваш настрани.Това,че те издишат,а ние не би трябвало да ти говори нещо за качеството на отбора ни.Само ти напомням,че Венгер в псоледните 5 сезона с нищо не е доказал,че си върши работата по-добре от Бенитес.Моуриньо разполагаше с космически бюджет и това,съчетано с качествата му,донесе много успехи на Челси.Но въпрки всичко виж какъв път изминаха Челси и Ливърпул.От онзи полуфинал,в който играхме катеначо и някакво подобие на футбол,до последните ни мачове с лондончани,в които тотално доминираме.А не съм убеден,че играчите ни са кой знае колко по-класни от тези на сините.Относно жокерите на Рафа и Фъргюсън.Ами виж колко струват неговите например.Карик-18 млн.,но нашият борд не дава същата сума за Бари(прави си сметката колко сме равнопоставени),Андерсон-17 млн.,Нани(15 млн.),Тевес(30 млн.,ако го искат),Бербатов(30+ млн.),дори един Харгрийвс,който е аут за година,струва 17 млн.А кои са нашите жокери-Бенаюн(5 млн.),Лукас(5 млн.),Аурелио(свободен),Нгог(1,1 млн.),Ел Зар(200 000) и единствено Бабел донякъде влиза в категорията на Ман с цена от 11 млн. Относно Кийн-няма какво да се лъжем,аз бях доволен от този трансфер,но в случая не е важно дали аз съм доволен,а дали Бенитес е доволен.Това е важното за мен.И да си призная този сезон не съм виждал Кийн да играе на фланга,може би в определени епизоди да,но не и като зададена функция на терена.А минусите и плюсовете от продажбата на Кийно ще калкулираме в края на сезона.ако вземем поне един трофей,то си мисля,че плюсовете ще са далеч повече.
Станчев
на 08.02.2009 в 00:57:31 #183Джабъре. И ти ли бе
Не съм Карни, и недей слуша марчето, ше го ошамаря скоро
Инак 
Добромъд
на 08.02.2009 в 00:53:37 #182Абе за сделката с Кийн е малко спорно...Взима се за един полусезон не пасва на отбора и го връщат.Три годишен договор за 20 милиона прави по 3 милиона на полусезон.Все едно е бил под наем за един полусезон.Не е чак такава загуба.Друг е проблема.Рафчето не може да разкрива потенциала във футбалерите и не става да открива таланти.Джерард му беше готов, Торес беше ясен, че е добър, Масчерано и той.От никой от другите Рафа не направи футболист като за Ливърпул.Много са ми симпатични без да съм им фен(според мен човек трябва да е фен само на един отбор въобще), ама им липсва малко.Или са кинти или е мениджър свикнал с малко по-малко кинти.
един българин
на 08.02.2009 в 00:53:35 #181Парите са фактор, но отбор не се гради за 2 години. САФ гради отбор доста време и постоянно коригира "дупки" по него. Примерно Челси направиха отбор с пари, бяха сила 3-4 години и...вече залязват. Който иска да им е треньор, не стават вече. Просто миналата година им беше върхът.
pavlitos
на 08.02.2009 в 00:52:56 #180Като няма пари защо се харчи по този начин? Именно за това намесих примера с Мосюто, който не харчи не защото не иска, а защото такава е политиката на ръководството. Друг е въпросът, че съчетава гениално икономически и спортнотехнически таланти за да държи отбора на такова ниво с минимум разходи (дори регистрира печалба). Арсенал могат да си позволят да харчат суми по-големи от тези на Ливърпул, но не го правят и постигат същите успехи. Няма логика в Ливърпул да се харчат пари, които ги няма защото ако не дойдат арабите ще имаме сериозен проблем, нали така? Струва ми се, че довода от рода на това, че ако видите ли Пул имали колосалния пазар и фенска маса на Юнайтед нещата щяха да изглеждат по друг начин е равен на химера. Бройката футболисти е горе долу еднаква, общата им трансферна цена е горе долу еднаква, но класата и резултатите различни. Ако пък Ливърпул имаха парите на Юнайтед за заплати, изхождайки от казаното до сега би трябвало да похарчат двойно повече от Юнайтед за трансфери та белким стигнат класата на нашия състав.