С късен гол на Дирк Каут за 2:1 Ливърпул изхвърли Манчестър Юн от турнира за ФА Къп и очаква своя съперник за следващия пети кръг. Холандецът донесе победата на "червените" с точен шут в 88-ата минута. Димитър Бербатов пък се появи в 90-ата минута, но време за нещо и дори подаване към него нямаше.

Двубоят започна изненадващо с лек превес на гостите от Манчестър. Дори в 8-ата минута от добра позиция Райън Гигс стреля в ръцете на Рейна. Малко след това пък Стивън Джерард получи отлично подаване в наказателното поле, но спирането му беше разочароващо. Гостите продължаваха да бъдат с една идея по-активни. Това доведе и до греда на Хосе Антонио Валенсия в 17-ата минута след самостоятелен пробив отдясно.

Дотук срещата вървеше по-добре за Юнайтед. Но около 180 секунди след гредата Ливърпул поведе. Колективна грешка в защита и отлична стратегия на играчите в "червено" позволиха на Даниел Агер с глава да засече центриране от корнер - 1:0. Първи гол за датския национал от началото на сезона. Поредното несигурно пласиране на Давид де Хеа принуди сър Алекс Фъргюсън да прати резервата Линдегаард да загрява.

Попадението мотивира възпитаниците на Кени Далглиш. Отборът започна да атакува по-често на контраатака и по-агресивно. Отлично беше и подреждането при загуба на топката в предни позиции, уплътнявайки зоните. Юнайтед владееше отново повече топката, особено в средата на терена. Това доведе до грешка на левия бек в 39-ата минута, а тя беше безкомпромисно наказана. Рафаел центрира отдясно в наказателното поле, където Парк Джи-Сун от движение не остави шанс на Рейна 1:1.

През второто полувреме играта на терена беше далеч по-динамична. Атаки имаше и към двете врати, а на няколко пъти Де Хеа отново демонстрира колебливите си изяви. Домакините му отговаряха с две неразбирателства в защита, при които Даниел Уелбек изкачаше сам срещу Рейна. В крайна сметка обаче играчите в "червено" успяваха да се справят в последния момент.

Изглеждаше така, че двубоят ще завърши при равенство 1:1. И ще има преиграване на "Олд Трафорд". Това обаче не се случи. В 88-ата минута Керъл свали топката към влезлия като резерва Дирк Каут. Холандецът демонстрира страхотно майсторство и с мощен удар не остави шанс на стража пред себе си - 2:1. Веднага след центъра пък Ливърпул можеше да отбележи трети гол. Керъл с глава нацели гредата, но при добавката Каут стреля покрай лявата греда. Веднага след това в игра се появи Димитър Бербатов, който не получи шанс дори за удар към Пепе Рейна.

ЛИВЪРПУЛ - МАНЧЕСТЪР ЮН 2:1
1:0 Агер (20), 1:1 Парк (39), 2:1 Каут (88)

Рейна, Кели, Шкъртел, Агер, Енрике, Карагър (63-Адам), Даунинг, Джерард (72-Белами), Хендерсън, Макси (63- Каут), Каръл

Де Хеа, Рафаел, Смолинг, Евра, Карик, Гигс (90-Бербатов), Скоулс (76-Ернандес), Парк, Валенсия, Уелбек