Манчестър Сити продължава убедително защитата си на ФА Къп след зрелищно 6:2 като гост на Лутън в среща от осминафиналите на най-стария футболен турнир.

Над всички в предградието на Лондон бе Ерлинг Халанд, а норвежката голова машина на "гражданите" заби внушителните 5 попадения. По този начин той изравни постижение на покойния вече Джордж Бест от 1970 година.

Таранът оформи своя хеттрик още до 40-ата минута, а всяка една асистенция до този момент бе дело на Кевин де Бройне.

Снимка 655353

Източник: Gettyimages

Домакините успяха да отвърнат на удара преди почивката с великолепно изпълнение на Джо Кларк, стрелял неспасяемо от дистанция в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Стефан Ортега. Отново той върна интригата в 52-ата минута, но силите на "шапкарите не стигнаха за повече.

Халанд продължаваше да бъде безпогрешен пред гола, забивайки четвърто и пето попадение преди да е изминал и час игра. Още веднъж головият пас бе дело на Де Бройне, а по-късно това стори и Бернардо Силва.

До края на мача Матео Ковачич вкара още веднъж за "гражданите" и оформи крайното 2:6.

В друг мач, които се игра тази вечер - Лестър отстрани Борнемут като гост с резултат 1:0 след продължения и гол на ганаеца Исахаку Фатаву в 105-а минута.