Официално предупреждение за Еванс.

Първият жълт картон в мача е това.

Коректен тон задават двата тима за кампанията през тази година.

71′

Опитва да изпълни заучено положение Олбрайтън след поредния корнер в полза на Лестър.

Лошо негово изпълнение обаче.

Кълбото е в притежание на съперника.

70′

Тосун заменя Уолкът.

Не бе това сред най-запомнящите се срещи в кариерата на бившия футболист на Арсенал.

65′

Сериозна разлика в темпото на игра, след отбелязването на попадението.

Сякаш играят без халфова линия двата тима.

Топката преминава директно от защита в нападение и обратно.

62′

Бернард сменя Гомеш.

Може би най-безличният футболист в постройката на Евертън бе това в днешния двубой.

58′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Варди!

Седми негов гол през сезона.

Шмайхел опита да вкара бързо топката в игра, Кийн сбърка, Рикардо се оказа в добра ситуация, продължи към Варди, който е точен!

57′

Доста груби се очертават вторите 45 минути.

Ако нарушенията продължат да бъдат извършвани с подобна честота, няма да бъде съвсем изненадващо футболист на някой от двата състава да напусне терена преждевременно - дали заради червен картон или пък с травма.

55′

Всяко едно подаване в полето на Евертън, без значение дали става дума за изнасяне на топката или обратното - прибиране обратно в собствената половина, преминава през Гей.

Безспорно един от най-дейните футболисти на терена въобще.

50′

Лестър промени драстично подхода си към двубоя.

Втурва се в атака тимът на гостите.

Наглед безобидно центриране в полето на Пикфорд затруднява вратаря, който едва не греши.

Все пак до гол така и не се стига.

46′

Олбрайтън заменя Гезал.

Марк бележи възход в последните си няколко срещи за тима.

Промяната в постройката на гостите по-скоро не е изненадваща.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме на откриващия двубой за годината в английската Висша лига не предложи максимума, на който са способни както Евертън, така и бившият шампион Лестър.

Домакините опитваха да владеят топката през по-голяма част от времето, но това не водеше задължително до нещо запомнящо се в половината на съперника.

Все пак повечето опасности, положения, центрирания и въобще ситуации бяха пред и в пеналта на Шмайхел.

Най-чистото положение през първата част дойде в 20-ата минута, когато Ричарлисон проби в половината на Лестър, подаде към Дин, той центрира остро, Кени стигна до топката и реши да опита късмета си с изстрел от движение.

Топката се отби точно в сглобката на вратата на Шмайхел, след което напусна очертанията на терена.

След средата на полувремето "карамелите" вдигнаха с още една идея оборотите в срещата и натикаха съперника си в собствената му половина. Все по-често Зума се включваше в акциите на тима, като в заключителните минути от полувремето той получи цели две възможности да застраши вратата на Лестър. В първия случай обаче стреля с глава, а топката попадна в ръцете на Шмайхел, докато последвалият му далечен изстрел не бе от нужната класа и премина встрани от целта.

Напрегнат до краен предел, лидерът в нападението на "лисиците" Джейми Варди не спираше да репликира съотборниците си, показвайки им къде точно трябва да му подадат топката. В края на тази първа част грубите изяви на Варди зачестиха, като той дори си позволи да изблъска Курт Зума в рекламните пана. Истински късмет бе фактът, че футболистът на Евертън не се контузи.

Така или иначе преди почивката попадения не бяха реализирани.

45′

Почивка.

41′

Нервността и напрежението в представянето на Варди започват да му натежават.

Избута нападателят Зума в рекламните пана.

Последва извинение от негова страна, но е чист късмет, че не се стигна до по-сериозна травма на иначе доста солидно сложения Зума.

38′

Рикардо Перейра пробива в половината на Евертън.

Вместо да подава към Джейми Варди, решава самостоятелно да отиграе положението.

Слабо изпълнение на Перейра.

Варди е бесен от факта, че не е получил подаване.

35′

Дин центрира остро.

Симпсън се опитва да пресече паса, но вместо това запраща топката към собствената си врата.

Шмайхел реагира мигновено и лови.

34′

Нов удар на Зума!

Този път от доста далечна дистанция.

Сякаш чакаше Курт часовникът да спре на 33:33, за да опита късмета си.

Шансът обаче не беше на негова страна. Топката преминава встрани от целта.

32′

Дин центрира от статичното положение.

Зума засича топката с глава.

Шмайхел лови.

Включил се бе в предни позиции футболистът на Евертън.

Следва... нов фаул срещу Ричарлисон.

31′

Накуцвайки, Ричарлисон се връща на терена.

Веднага след това е отново повален на земята,

Нарушение има в полза на Евертън, този път.

29′

Изключително тежко и неприятно влизане на Еванс в краката на Ричарлисон.

Играта временно е прекъсната.

Остава да лежи на игрището Ричарлисон.

Изглежда проблемът е в единия от глезените му.

27′

Напрежение между футболистите на Лестър.

Джейми Варди се опитва да обясни на съотборниците си какво точно трябва да сторят, за да го изведат подобаващо зад съперниковите бранители.

25′

Домакините изглежда взеха нещата в свои ръце.

Твърдо решени изглеждат те да стигнат до откриващо попадение.

Желанието на нападателите и въобще атакуващите им състезатели, съчетано с липсата на коцентрация у бранителите на Лестър могат да доведат до нови неприятности за Каспер Шмайхел.

19′

Страхотно разиграване на скорост за домакините.

Ричарлисон проби, продължи топката към Дин, който я прати пред бранителите на съперника.

Кени реши да стреля от движение и едва не счупи сглобката на вратата, пазена от Шмайхел!

ГРЕДА за Евертън! Малшанс за отбора.

18′

Ново натоварващо, непремеро действие на Магуайър.

Връща той рисковано топката към Шмайхел, без да е притиснат от футболисти на Евертън.

Ненужно напрежение в половината на Лестър.

Шмайхел определено не е доволен.

17′

Перейра и Гей си заформят интересен спор по левия фланг от атаката на Лестър.

До момента без превес на някой от двамата. Поделен успех при разиграванията на топката в тази зона от терена.

Борбата за надмощие определено представлява интерес.

12′

Ричарлисон стреля!

Топката се отбива в рамото на Еванс и се връща в игра.

Футболистът на домакините претендира за дузпа, но такава не е отсъдена.

Всичко се случи след грешно отиграване на Магуайър в отбраната на Лестър.

10′

Ричарлисон и Сигурдсон организират скоростна атака в полза на "карамелите".

Калвърт-Люин обаче не се ориентира в конкретната ситуация и губи топката.

Възможност за контрадействия на Лестър, далечен изстрел на Варди, но кълбото не попада в очертанията на вратата.

8′

Първи изстрел към една от двете врати.

Негов автор е Дин.

Пробва да стреля по левия диагонал състезателят на домакините.

Топката се отбива в тяло на съперников бранител, попада в пеналта на Лестър, но до опасност пред Шмайхел не се стига.

7′

Поредица грешни подавания от страна на футболистите и на двата отбора.

Не особено динамичен и напрегнат двубой, поне за момента.

5′

Второ поредно нарушение срещу Перейра.

Явно е прекалено бърз за халфовете на опонента състезателят.

Не спират да го фаулират футболистите на Евертън.

4′

Джони Еванс стартира от първата минута, което беше малко вероятно.

Футболистът бе повален от неприятен вирус, като самият той сподели в социалните мрежи преди дни, че не се чувства никак добре.

Възстановителният процес при състезателя е изненадващ и завиден, това е сигурно.

3′

Новогодишната нощ явно още държи влага на двете единайсеторки.

Игра предимно в средата на терена.

Всеки опит на някой от състезателите в ответните краища от игрището да изостри акциите на тима си, среща солидната съпротива на съперниковата отбрана.

1′

Дейвис Фукс

Отборите на Евертън и Лестър дават старт на битките в английската Висша лига за 2019 година.

Двата тима се изправят един срещу друг в ранния мач за деня, като започват двубоя си в 14:30 часа.

Снимка 326995

Считано към настоящия момент, домакините са под номер 10 в подреждането, докато гостите им са с две позиции по-напред в таблицата. Дели ги обаче само един пункт разлика, което със сигурност е достатъчен аргумент за тях да търсят крайния успех на старта на годината.

Брайтън удари Евертън, Фулъм най-накрая победи (РЕЗУЛТАТИ)

Кардиф изненада Лестър като гост

"Карамелите" разочароваха своите фенове в последния си мач за 2018, като отстъпиха при визитата си на новака в елита Брайтън с 0:1. Лестър отиде дори по-далеч, проваляйки се пред собствена публика срещу Кардиф, също с 0:1.

За Евертън само едната победа в последните пет срещи неминуемо е допълнителен стимул за добро представяне.

Рефер на двубоя е Мартин Аткинсън.

Лестър победи Манчестър Сити с 2:1

Нова катастрофа за Манчестър Сити! Лестър нанесе трета загуба на "гражданите" във Висшата лига!