Отборът на Лестър записа победа с 2:1 над Манчестър Сити в днешния сблъсък от Боксинг дей във Висшата лига.

Резултатът беше открит в 14-ата минута от "гражданите". Бернардо Силва беше останал непокрит в наказателното поле и Серхио Агуеро веднага му подаде топката. Той не сгреши от близка дистанция и с чудесен завършващ удар покоси вратата за 1:0.

Манчестър Юнайтед победи Хъдърсфийлд с 3:1

"Олд Трафорд" отново ликува, Манчестър Юнайтед мина безпроблемно през Хъдърсфийлд!

"Червените дяволи" с втори пореден успех, Пол Погба с два гола

Пет минути по-късно, "лисиците" изравниха. Джейми Варди комбинира с Марк Олбрайтън с хубаво центриране, а той изпрати кълбото в левия ъгъл на целта за 1:1.

В 37-ата минута, Агуеро не успя да си нагласи добре топката след пас на Сане и тя премина над напречната греда. Малко след това, Де Мораеш направи брилянтно спасяване след много силен удар на Варди, който шутира по трева от границата на пеналта.

В 67-ата минута, защитник на гостите случайно изчисти топката след коварен опит на Джейми Варди. За негово щастие, кълбото излезе в корнер и не последва нова опасност пред вратата на "гражданите".

В 81-ата минута, отбита топка попадна в Рикардо Перейра и той отправи директен удар от границата на наказателното поле, изпращайки топката във вътрешната част на вратата - 2:1. Малко преди последния съдийски сигнал, положението за гостите се влоши още повече, след като Фабиан Делф получи червен картон и остави отбора си с човек по-малко.

Тотнъм разби Борнемут с 5:0

Тотнъм ознаменува Боксинг дей с разгром над Борнемут (Резултати от Висшата лига)

Чудесен коледен подарък за "шпорите"

Това е трета загуба за Манчестър Сити от началото на сезона, като и трите са в рамките на последните пет мача във Висшата лига. В момента "гражданите" имат актив от 44 точки и са на третото място, докато Лестър вече е седми с 28.