Брайтън постигна ценна победа с 1:0 над Евертън в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Юрген Локадия в 58-ата минута.

Успехът прекъсна негативната серия на "чайките" от 4 поредни срещи без успех. Тимът събра 25 точки и заема 13-о място във временното класиране. "Карамелите" са 10-и с два пункта повече.

В друг мач от кръг Лестър допусна домакинско поражение от Кардиф с 0:1. Виктор Камараса вкара победния гол във втората добавена минута на срещата. В 75-ата минута Мадисън пропусна дузпа за "лисиците".

Уотфорд и Нюкасъл не успяха да излъчат победител - 1:1. Саломон Рондон даде аванс на "свраките" в 29-ата минута. Осем минути преди края Сюлейман Дукуре успя да изравни.

Снимка 397687

Фулъм най-накрая постигна победа. "Котиджърс" се наложиха с 1:0 у дома над Хъдърсфийлд. В герой за лондончани се превърна Александър Митрович, който се разписа в 91-ата минута. В 82-ата Абубакар Камара изпусна дузпа.

Уулвърхямптън победи Тотнъм като гост с 3:1