Нюкасъл продължава пътя си нагоре в класирането на Премиър лийг. "Свраките" постигнаха петата си победа от началото на сезона, след като спечелиха гостуването си на Брентфорд с 2:0. "Червено-белите" са и един от основните конкуренти на селекцията на Еди Хау за оставането в елита.

Трите точки за "джордитата" дойдоха и с любезното съдействие на Джейсън Дасилва. Въпросният футболист на домакините получи директен червен картон още в 11-ата минута, с което улесни доста задачата на Нюкасъл.

Така още до паузата резултатът вече бе 0:2, като се разписаха Жоелинтон и Джо Уилок.

През второто полувреме в игра за Брентфорд се появи и Кристиан Ериксен, но датският плеймейкър така и не помогна за промяната на резултата.

Манчестър Юнайтед - Уотфорд 0:0 в двубой от Висшата лига