Манчестър Юнайтед записа нов разочароващ мач на своя "Олд Трафорд". Селекцията на Ралф Рангник направи грешна стъпка в битката за Топ 4, стигайки само до 0:0 срещу опашкаря Уотфорд. "Червените дяволи" изцяло трябва да се сърдят на себе си, тъй като пропиляха куп изгодни положения пред вратата на Бен Фостър. Най-деен в тях беше Кристиано Роналдо, на когото дори отмениха попадение поради засада.

За предпоследния Уотфорд точката е скъпоценна в борбата им за спасение. Арсенал, Тотнъм и Уест Хям пък притесняват сериозно четвъртата позиция на Юнайтед.

Снимка 565085

Източник: EPA/БГНЕС

Още в петата минута Роналдо получи топката в наказателното поле, имаше време да се завърти и насочи топката към долния десен ъгъл, но тя се удари в гредата. Бруно Фернандеш пък пропусна отлична възможност в 12-ата минута. Той бе изведен след комбинация между Еланга и Роналдо, но опитът му да преодолее Фостър завърши с прекрасна намеса на вратаря.

Домакините пратиха топката в мрежата в 15-ата минута, но попадение нямаше, защото Кристиано бе в позиция на засада.

Отборът на Рой Ходжсън пропусна великолепна възможност в 52-ата минута. Подаване на Кинг намери Денис, но лекият му удар бе отклонен и отиде право в ръцете на Де Хеа.

Снимка 565083

Тази ситуация породи серия от атаки на "червените дяволи". В една ситуацията Кристиано искаше дузпа, при друга португалецът стреля неточно от добра позиция, като топката бе избита от голлинията. Еланга също стреля неточно, а при удар на Роналдо Фостър успя да се върне и да избие малко преди кълбото да се озове в мрежата.

Минута преди края, появилият се като смяна Джейдън Санчо потърси далечния ъгъл с хубав изстрел. Топката обаче отново не намери целта.