Отборът на Тотнъм продължава да страда под ръководството на Жозе Моуриньо. Няколко дни, след като тимът отпадна от ФА Къп, "шпорите" разочароваха и в Премиър лийг, където стигнаха само до равенство - 1:1 при визитата си на Бърнли. По този начин лондончани нямат успех вече в три двубоя и сериозно компрометираха амбициите си за участие изобщо в евротурнирите през следващия сезон.

Дийн Хендерсън осигури победата на Шефилд Юнайтед срещу Норич

"Остриетата" са много близо до зона "Шампионска лига"

Домакините започнаха далеч по-амбицирано този двубой и още в 9-ата минута можеха да отбележат, ала изстрел с глава на Джей Родригес беше блокиран от съперников защитник. Прошка за Тотнъм обаче нямаше в 13-ата минута, когато резултатът беше открит. Ерик Дайър изби остро центриране от фланга, а футболист на Бърнли отправи много тежък изстрел, който с мъки беше избит от Лорис. За негов ужас обаче на точното място се оказа Крис Ууд, осъществил головата добавка. От лагера на гостите обаче имаха огромни претенции към съдията Джон Мос, който по-рано в атаката не отсъди игра с ръка на вражески състезател.

Снимка 470620

В 22-ата минута само добрата изява на капитана на Тотнъм Юго Лорис спаси столичани от втори гол, когато той се намеси блестящо след изпълнение на Дуайт МакНийл от фаул.

Кристал Палас се справи с Уотфорд и мечтае за Европа

Джордан Аю вкара победния гол през първото полувреме

Селекцията на Моуриньо се върна в мача малко след паузата. Бен Мий събори футболист на "шпорите" в наказателното поле на Бърнли и бе отсъдена дузпа. С отговорната задача се нагърби Деле Али, който запази хладнокръвие и направи 1:1.

До края на срещата и двата тима имаха по едно положение, чрез което можеха да грабнат трите точки. Джовани Ло Селсо опита да направи нещо много красиво в 82-ата минута, когато шутира от малък ъгъл, а кълбото премина опасно близо до лявата греда.

Нюкясъл пречупи Саутхемптън с помощта на ВАР

"Свраките" вкараха победното попадение в 79-ата минута

Шест минути преди последния съдийски сигнал чехът Матей Видра се оказа най-съобразителен при меле в наказателното поле на Хотспърс и отправи изстрел в средата на вратата, който обаче решително бе спрян от Лорис.

Снимка 470622

В следващия кръг на Тотнъм предстои много важно домакинство на Манчестър Юнайтед. Бърнли гостува на шампионите от Ман Сити.