Нюкасъл спечели изключително важна победа с 1:0 при гостуването си на Саухемптън. Безценния гол вкара Алан Сен-Максимен в 79-ата минута, а ВАР през първото полувреме потвърди червен картон за играча на "светците" Дженепо. Малко по-късно благодарение на ВАР "свраките" получиха дузпа, спасена от Алекс Макарти.

Брайтън отново не допусна загуба от Уулвърхемптън

Двата отбора почти не създадоха голови възможности за нулевото реми

В 28-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Дженепо закъсня с влизане срещу Хейдън, ВАР прегледа ситуацията и главният рефер Греъм Скот беше посъветван да види повторение на монитора около страничната линия. Решението на Скот беше за директен червен картон.

Две минути преди почивката ВАР и Скот за втори път разгневиха феновете на "светците", след като отсъдиха дузпа в полза на Нюкасъл след игра с ръка на Буфал. Алекс Макарти спаси изстрела на Мат Ричи от бялата точка и остави Саутхемптън в мача.

11 минути преди края Нюкасъл все пак успя да отбележи. Валери не успя да изчисти пред границата на наказателното поле. Това позволи на Сен-Максимен да открадне топката и след това да завърши хладнокръвно, вкарвайки едва втория си гол във Висшата лига.

С този успех Нюкасъл се изкачи до 13-о място в класирането с 35 точки, като "свраките" са вече на осем точки над зоната на изпадащите. Саутхемптън допусна трета загуба в последните си четири мача в първенството и вече е на 14-а позиция с 34 точки.