90′
Турнир: Купа на България Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90′

КРАЙ НА МАЧА!

86′

Ману бе заменен от Кешеру.

83′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Десподов центрира от фаул, Каули бе оставен напокрит на задната греда и необезпокояван изравни!

80′

Бърза контраатака. Кейта остана сам срещу вратаря, но Икоко успя да го настигне и да наруши баланса му и той стреля слабо в Кахлина. Твърде разочароващ удар!

78′

ГОЛ ЗА ЦСКА! Йомов проби по фланга вдясно, подаде към Жеферсон, той намери в наказателно поле Тиаго, който овладя и със силен удар стреля под гредата за 1:0!

75′

Кайседо опита удар, но Жосуе Са го затвори и изби в корнер. Тиаго центрира, Юга засече, но отбраната на гостите се справи с опасността.

71′

Играта доста се изнерви, двата отбора търсят усилено попадение.

69′

Сисиньо фаулира Турицов и получи жълт картон.

66′

Синкер излезе, влезе Йомов.

66′

Енрике отстъпи мястото си на Кейта.

65′

Кирил Десподов се появи на терена на мястото на Вандерсон. Крилото не е посрещнат особено радушно на "Армията".

60′

Синклер подхвана обещаваща контраатака. Текпетей го фаулира и получи втори жълт картон, играчът на Лудогорец е изгонен!

55′

При последвалия корнер, Юга стреля, но топката мина на сантиметри над гредата.

54′

Бърза атака на ЦСКА, Енрике остана очи в очи с Кахлина и от малък ъгъл стреля, но вратарят изби в корнер.

53′

Ману, който получи отляво, напредна, но Турицов опита да избие от краката му в наказателното поле. Нидерландецът падна. Останаха съмнения за дузпа, но Волен Чинков не отсъди такава.

50′

Синклер центрира между двама играчи на гостите и Кайседо засече с глава, но изстрелът му беше спасен без проблем от Кахлина.

Снимка 526139

47′

Без промени в съставите на двата отбора.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТУ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО! ЦСКА И ЛУДОГОРЕЦ СЕ ОТТЕГЛЯТ ПРИ 0:0!

44′

Енрике получи топката на фланга от Тиаго, навлезе навътре и стреля, но отново в ръцете на вратаря.

40′

Мазику центрира, но Кайседо от около 6-7 метра засече с глава и стреля право във вратаря. Кахлина нямаше как да сгреши и улови топката.

36′

Иван Турицов получи жълт картон след фаул срещу Вандерсон.

30′

Мощен удар на Текпетей, топката тупна коварно пред Бусато, но стражът я улови.

Снимка 526137

25′

Тотален натиск на ЦСКА в последните минути. Шампионите допускат доста грешки в играта си.

18′

Кох допусна грешка като прати лош пас, топката стигна до Вандерсон, който върна към Каули, но бразилецът стреля покрай вратата на Бусато.

15′

Текпетей получи жълт картон след грубо нарушение срещу Жеферсон.

13′

Смяната е факт. Ману замени контузения Сотириу.

11′

Проблеми за Сотириу, нападателят получи травма и напусна терена. Новият играч на Лудогорец ще бъде заменен от Ману.

10′

Кайседо пробва да напредне, но между Вердон и Жосуе Са пада в наказателното поле, съдията Волен Чинков преценява, че няма повод да отсъди дузпа.

6′

Спокойно начало на мача, двата отбора все още играят предлазливо, под лекия снеговалеж над София.

3′

Синклер отправя първия удар към вратата на гостите, но Кахлина се справя и улавя без проблем.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Волен Чинков дава НАЧАЛО НА МАЧА НА ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ!

1′

28. Пламен Гълъбов 28. Клаудиу Кешеру

ЦСКА приема Лудогорец в първи полуфинал от турнира за Купата на България. Двубоят е днес, от 19:30 часа.

За "армейците" това е началото на разплитането на възела, след което ще стане ясно дали сезон 2020/2021 ще бъде записан с големи букви в историята, или ще се запомни като поредния провал на вътрешната сцена.

През есента ЦСКА изигра паметни мачове в Европа, но на родната сцена е поставен под угрозата да остане на сухо за пета поредна година. И Лудогорец ще направи всичко възможно това да се случи.

Любо се завърна в ЦСКА, а с него и усмивките

Интригите при Пенев не минават

В рамките на месец в Борисовата градина се простиха с мечтите за триумф в шампионата. Остана утешителната награда - купата. И на пътя отново е Лудогорец.

В последните години "орлите" се превърнаха в дразнител, конкуриращ се с Левски за приза "най-голям" за ЦСКА.

За армейците полуфиналът е с етикет "всичко или нищо".

Това не е само възможност да продължат да мечтаят да отворят витрината в музея, за да поставят нещо, но е и въпрос на чест, в който освен привържениците и собствениците лични сметки за уреждане има и настоящият треньор Любослав Пенев.

Любослав Пенев: Ако не искаш само победа и първо място, няма как да си в ЦСКА! Всичко с ръководството е изчистено

"Клубът се развива"

Ел Голеадор ще опита най-сетне да достигне до убягващия му все още финал в турнира за купата, а и да го спечели.

Той е наясно, че ако не успее в тази своя мисия, неговият отбор няма да е с нищо по-различен от онзи на Милош Крушчич година по-рано.

Пенев има възможност да продължи успешната серия на ЦСКА срещу Лудогорец в турнира за купата и успоредно с това да запази и собственото си положително представяне срещу разградчани (2 победи, 4 равенства и 1 загуба).

Пенев говорил с Уесли Ната да стане част от ЦСКА?

Искал го в отбора си

Единственото му поражение от този съперник дойде преди месец и бе именно в надпреварата за втория по значимост трофей у нас.

Начело на Царско село отстъпи с 1:2, но след това взе частичен реванш в шампионата, стигайки до 1:1.

Лудогорец няма да подходи лежерно, така както по принцип действа в турнира. И причината не е, че в Разград толкова много искат купата, а защото срещу тях е най-големият им дразнител - ЦСКА. Сблъсъкът с червените е въпрос на чест.