Литекс победи с 4:2 Ботев и се класира за финала турнира за Купата на България, където ще се изправи срещу варненския Черно море. Ловчанлии обаче минаха през "иглени уши", докато се поздравят с успеха, а треньорът им Миодраг Йешич се виждаше уволнен 10-ина минути преди края. Пловдивчани пък могат само да съжаляват, защото се представиха отлично и бяха на прага да поднесат грандиозна изненада в един страхотен двубой.

Литекс започна по-настойчиво. Бибишков, Нифлор и Сандриньо на няколко пъти се разминаха с откриване на резултата. Пловдивчани обаче съвсем не играеха за 0:0 и използваха всяка възможност да атакуват. Така в 37-ата минута Мауро Алегре открадна топката след грешка на Сандриньо и остана очи в очи с вратаря Тодор Тодоров, но ударът на аржентинеца мина покрай страничния стълб на домакините.

Малко по-късно "канарчетата" претендираха и за дузпа в своя полза, но съдията остави играта да продължи. Литекс се възползва и отново натисна. След нов пропуск на Нифлор и още един на Камбон дойде и последната минута на първата част, когато с техничен удар покрай Лилчо Арсов Ивелин Попов все пак успя да оплете топката в мрежата на гостите - 1:0 за Литекс в 45-ата минута.

Въпреки пасива си, след почивката "канарчетата" излязоха сякаш с удвоени сили. Пловдивчани натикаха Литекс в собствената му половина и след няколко суматохи в наказателното поле на ловчанлии логичното се случи. В 53-ата минута Минев нахлу отляво и подаде на Георги Христов, който от малкия пеналт бе безапелационен - 1:1. 2-те хиляди ултраса на Ботев полудяха от кеф и мачът бе прекъснат за около 2 минути, докато полицаите приберат от терена нахлулите на терена "жълто-черни" запалянковци.

Нахъсани от развилнелия се край тъчлинията свой треньор Миодраг Йешич, домакините се вдигнаха на ответен щурм и в 61-ата минута Бибишков нацели страничния стълб на Арсов. Веднага след това обаче Ботев разгърна перфектна контраатака, в резултат на което Георги Христов бе изведен сам срещу Тодор Тодоров, финтира го и бе повален за 100-процентова дузпа.

Потърпевшият сам застана зад топката и с бразилски финес я прати в мрежата на Литекс - 2:1 за Ботев! Логично на фона на събитията "оранжевите" се изтеглиха в половината на гостите, но те се защитаваха организирано и не позволяваха критични ситуации. В 78-ата минута обаче при един сравнително безобиден шут на Том от ъгъла на наказателното поле Лилчо Арсов изпусна топката през ръцете си и тя влезе във вратата му - 2:2.

Този, в голяма степен несправедлив гол, сякаш пречупи момчетата в "жълто-черно" и 5 минути по-късно Литекс обърна резултата с гол с глава на Станислав Манолев. Въпреки явната си физическа недостатъчност, Ботев тръгна да изравнява, но в последната 90-а минута получи нов гол, като Манолев се разписа за втори път, останал сам срещу Арсов.