Днес се изиграха срещите от 1/16-финалната фаза в турнира за Купата на България.

Двубоите стартираха в 16:00 часа и бяха проследени на живо от ТОПСПОРТ

Шампионът на България - Лудогорец гостува във Враца на местния Ботев. Пълен репортаж от този мач можете да видите ТУК.

Ето и резултатите във всички срещи от днешната програма на турнира:

ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) - НЕФТОХИМИК (БУРГАС) 1:1 (4:5, след изпълнения на дузпи) - РЕПОРТАЖ

- Нефтохимик е по-прецизен при ударите от бялата точка! Победа за гостите с 4:3 при дузпите и общо 5:4 в мача!
- Дузпи.
- Започват продълженията на двубоя.
- Последен съдийски сигнал.
- 69' - ДУЗПА за гостите! Хазуров бележи от бялата точка!
- Играта е подновена.
- Почивка.
- 38' - Чакъров стреля с глава от около 2 метра, но стражът на домакините лови.
- Ново официално предупреждение за футболист на гостите.
- 28' - Абаян вкарва откриващо попадение, в полза на домакините! 1:0! Голът падна при първото сериозно положение за "виолетовите".
- Два поредни жълти картона за състезатели на Нефтохимик. Редица груби влизания от страна на футболистите и на двата тима. Декорирани в жълто са Стоянов и Руменов.
- Първоначален натиск, от страна на гостуващия състав. За момента обаче състезателите на отбора не успяват да материализират крехкото си превъзходство.
- Първи съдийски сигнал.

ЛЕВСКИ (КАРЛОВО) - ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) 0:2 - РЕПОРТАЖ

- Край на мача! Победа за Верея с 2:0.
- 62' - ГОЛ за Верея! Костов е точен за символичните гости!
- Почивка.
- 43' - Резултатът е открит! Верея излиза напред, след като Георги Андонов бележи от бялата точка. 0:1!
- Напрежение в този мач определено липсва. Феновете на "Трейс Арена" нямат поводи за вълнение.
- Опасност и пред вратата на гостите, но гол така и не пада, като топката е отбита от защитник на състава.
- 15' - Маринов стреля опасно, но топката преминава встрани от целта.
- И двата отбора започват предпазливо, като положения пред двете врати почти няма.

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:5 - РЕПОРТАЖ

- Последен съдийски сигнал. Убедителна победа за Локо.
- 90' - 2:5! Доста резултатен мач в Балчик!
- 90' - Нов гол за Локомотив! 1:5! Рашид бележи!
- 70' - 4:1 за Локомотив! Всичко в мача отдавна приключи. Гол на Райнов!
- 60' - Жълт картон за Велковски.
- 55' - Умарбаев е заменен от Дани Кики.
- Почивка.
- 45' - Марчев бележи второто си попадение в срещата! 1:3!
- 43' - ГОЛ за Локомотив! 1:2! Велковски вкарва гол за Локо!
- 38' - Резултатът е изравнен! 1:1! Попов бележи с глава, връщайки надеждите на домакините за нещо повече в сблъсъка.
- 20' - Две нови ситуации пред вратата на домакините. Пропуски на нападателите на пловдивчани.
- 11' - 1:0 за Локомотив (Пд). Марчев е точен за "смърфовете", след разбъркване в полето на домакините, при силен изстрел на Умарбаев.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 2:3 - РЕПОРТАЖ

- Последен сигнал в мача. Победа за Пирин.
- 88' - ГОЛ за гостуващия състав! Победата на Пирин изглежда все по-близо! Младенов вкарва за 2:3!
- 80' - Иво Иванов изравнява резултата с гол от дузпа!
- 64' - Крис Гади връща напрежението в срещата - 1:2!
- 60' - Бенгюзов бележи за 2:0 за Пирин.
- 48' - ГОЛ за гостите, непосредствено след подновяването на играта! Муечи вкара на празна врата, след отлично центриране на Младенов.
- Почивка.
- Дъжд започна да вали и в Плевен, подобно на ситуацията в столицата, както и във Враца.
- Игра на високи, за българските стандарти, обороти.
- 9' - Нов шанс за Гади, но отново пропуск на състезателя на плевенчани.
- 4' - Срещата започва с положение за домакините, като Гади може да се разпише, но топката му бе избита в последния момент.

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) - МОНТАНА 2:3 - РЕПОРТАЖ

- 74' - Обратът е пълен! 2:3! Гол на Стивън Петков!
- 70' - Резултатът е изравнен! 2:2! Гол на влезлия като резерва Атанасов.
- 60' - ГОЛ за Монтана! Иван Иванов е точен за гостите!
- 50' - Втори гол на Реджеб Халил! 2:0 за домакините!
- Почивка.
- 44' - Халил бележи за 1:0 за домакините! Футболистът бележи след добавка, при скоростна акция за Ботев.
- Монтана владее инициативата, но не успява да стигне до откриващ гол.
- Поредица нарушения и в двете половини на терена. Играта не е особено коректна.