Отборът на Пирин се класира за 1/8-финалната фаза от турнира за Купата на България.

Това се случи след не особено лесна победа на тима от Благоевград над единайсеторката на Спартак (Плевен).

Гостите се наложиха с 3:2.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата на събитията от срещата:

1/16-финалите в турнира за Купата на България (РЕЗУЛТАТИ+РЕПОРТАЖИ)

Цели 25 гола в днешните сблъсъци!

Началото бе за домакините, чийто акции видимо притесниха гостуващия отбор.

Малко по малко обаче Пирин наложи своето темпо на игра, пое нещата в свои ръце и установи контрол над случващото се на терена.

Наставникът на отбора Стефан Генов не спираше да напътства състава си от резервната скамейка, като явно указанията му бяха коректни и ефективни.

Снимка 254296

Гостите излязоха напред в резултата, непосредствено след подновяването на играта. В 48-ата минута Муечи вкара на празна врата, след отлично центриране на Младенов.

В 60-ата минута Бенгюзов бе точен за 2:0 за Пирин, а в 64-ата Крис Гади върна домакините в мача с гола за 1:2.

Гол от дузпа на Иванов десет минути преди последния сигнал лиши сблъсъка от по-нататъшна интрига, а крайното 2:3 бе оформено две минути преди последния съдийски сигнал.