Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира по категоричен начин за 1/8-финалите от турнира за Купата на България.

Това стана възможно след победа на „смърфовете” с 5:2 срещу състава на Черноморец (Балчик).

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата на събитията от срещата:

1/16-финалите в турнира за Купата на България (РЕЗУЛТАТИ+РЕПОРТАЖИ)

Цели 25 гола в днешните сблъсъци!

Пловдивчани не оставиха съмнения в това кой е по-класният съперник на терена, като определено диктуваха темпото на игра.

Акциите за тима през първото полувреме се редуваха една след друга, като нападателите на Локо демонстрираха потенциала, с който разполагат.

Резултатът бе открит в 11-ата минута от срещата. Марчев бе точен за "смърфовете", след разбъркване в полето на домакините, при силен изстрел на Умарбаев.

Изненадващо, в 38-ата минута резултатът беше изравнен! Попов отбеляза с глава, връщайки надеждите на домакините за нещо повече в сблъсъка.

Само за две минути обаче – между 43-ата и 45-ата – Локо реши всичко в този мач.

Първо Велковски даде преднина на гостите, а малко по-късно, с втория си гол в мача, Марчев покачи на трудното за наваксване 3:1.

4:1 направи Райнов, разписал се след 70 минути игра, а крайното 2:5 бе оформено в рамките на последната 1 минута от срещата, като съставите си размениха по един гол.