Победата над Берое бе пета за ЦСКА през този сезон с 1:0. С този резултат армейците надиграха още Пирин, ФК ЦСКА 1948 и Лудогорец у дома, както и Черно море във Варна.

Общо 2/3 от успехите на армейците през тази кампания (10 от 15) са дошли с един гол разлика. 3 пъти те спечелиха с 2:1, а два - с 3:2, пише "Тема спорт".

Армейците сложиха край на най-дългата си голова суша от вкарването си в елита насам в първенството - 3 мача. Тя започна след победата с 4:0 над Ботев Враца и завърши с попадението на Кайседо срещу Берое, като продължи общо 337 минути, или малко над 5 часа и половина.

Александър Станков: Представянето не отговаря на марката "ЦСКА"

"И аз мога да играя като Мухар, да подавам назад и настрани, и да влизам неразчетено"

След като за първи път през кампанията Жорди Кайседо пропусна да се разпише в три последователни шампионатни двубоя, еквадорският нападател отново намери целта, като по този начин най-дългата му суша, откакто пристигна в България в началото на миналата година, остава 4 двубоя през февруари-март 2021 г.

Червените продължават да не са се разписвали в първите 15 минути на всяка от своите 25 шампионатни срещи! Подобен сериозен проблем те изпитваха и през изминалата кампания.

Армейците успяха да запазят мрежата си суха в 4 от последните 5 шампионатни среши.

Жорди Кайседо и Яник Вилдсхут задминаха капитана Матей по брой мачове в първенството през сезона. Контузеният централен защитник обаче все още е маратонец номер 1 в червения състав с 1908 минути на терена.

Нидерландското крило изигра 23-тия си шампионатен мач с червената фланелка. Въпреки че е бил на терена 1391 минути, или над 23 часа, той все още не се е разписал. Иначе Вилдсхут откри сметката си в ЦСКА на 9 декември при загубата с 2:3 от Рома от последния кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Това остава и единственият гол на фланговия футболист за червените досега в общо 38 двубоя във всички турнири.

ЦСКА не е получавал дузпа от близо 7 месеца. Последно за червените бе отсъден наказателен удар срещу Славия (1:1) на 11 септември, когато Кери пропусна.