Отборите на Спортинг (Лисабон) и Ювентус не се победиха в най-интересния двубой от група D на Шампионската лига. Битката на "Жозе Алваладе" завърши при резултат 1:1, който с оглед показаното на терена, сякаш е най-справедлив.

Началото определено беше за "лъвовете" от Лисабон, които поведоха в 20-ата минута след точна добавка на Бруно Сезар. Селекцията на Жорже Жезус можеше да се подсигури и с втори гол, но по-късно голям пропуск направи холандската им голова машина Бас Дост.

Спортинг - Ювентус (Развой на срещата по минути)

1:1 в Португалия

Юве се сети да играе футбол едва през втората част. 11 минути преди последния съдийски сигнал, Гонзало Игуаин се възползва от чудесен пас на Куадрадо и така фиксира крайното 1:1. По този начин "Старата госпожа" спази негативната традиция да не печели в Португалия. "Бианконерите" вече изостават на цели 4 пункта от временния лидер в групата Барселона.

Снимка 321134

Домакините от Спортинг стартираха далеч по-амбицирано от своя съперник. Въпреки, че не създаваха сериозни голови положения, хората на Жорже Жезус с лекота достигаха до добре защитеното наказателно поле на Юве.

С оглед развитието на срещата, по-активната игра на домакините бе възнаградена с попадение. В 20-ата минута Желсон Мартинш сътвори един от фирмените си пробиви, завършил с остър диагонален шут. Джиджи Буфон беше на мястото си и отрази, но миг по-късно, легендата на италианския футбол нямаше какво да направи при точната добавка на Бруно Сезар.

Снимка 321130

Ювентус имаше отличната възможност да изравни още в ответната си атака. Сами Кедира обаче трябваше да действа далеч по-качествено след удара си с глава от близка дистанция. Перфектното центриране в тази ситуация пък му бе доставено от Матиа Де Шилио.

До почивката двата тима не сътвориха нищо по-интересно, оставяйки всичката интрига за втората част.

Ювентус видимо ускори темпото на игра след почивката. На гол "миришеше" още в 52-ата минута, когато Хуан Куадрадо пое топката на скорост и навлезе в наказателното поле на Спортинг. Последваха финтове, които "счупиха кръста" на Себ Коатес, а след това и пас към връхлитащия Дибала. Аржентинецът стреля светкавично, но от крака на "зелено-бял" бранител, топката излезе в корнер.

Снимка 321132

Босненецът Миралем Пянич напомни за силата на своя шут в 55-ата минута, когато без подготовка стреля малко зад дъгата. За щастие на домакините обаче, коженото кълбо прелетя малко над горната греда на Патрисио.

Въпреки италианския устрем, отборът на Спортинг беше този, който можеше отново да ликува след попадение. Класическа атака на "лъвовете" завърши с добра възможност за Бруно Сезар. Този път обаче звездата с №11 стреля близо до дясната греда на Юве. Малко след това, португалските домакини вече виждаха как бележат втори гол, но...

Бруно Фернандеш сътвори майсторско прострелно центриране, което разсече отбраната на Ювентус. Бас Дост беше на стотна от секундата, за да засече, ала шпагатът му се оказа по бавен от коженото кълбо.

Ювентус достигна до най-чистото си положение в мача с настъпването на 69-ата минута. Паоло Дибала продължи с глава за своя сънародник Гонзало Игуаин, който от задължаваща позиция, отново с глава, прати топката право в обсега на сътворилия уникално спасяване Руй Патрисио.

Снимка 321131

Гонзало все пак се реваншира за големия си пропуск и в 79-ата, "Ел Пипита" съумя да възстанови паритета. Аржентинецът се възползва от фамозно подаване на Хуан Куадрадо и с много елегантен изстрел този път преодоля съпротивата на съперниковия страж.

До края двата тима не можаха да се изненадат с ново попадение и така битката на "Жозе Алваладе" завърши без победител.

В следвщия кръг на Спортинг предстои домакинство на Олимпиакос, докато Ювентус има доста трудната задача на домакинства на Барселона.