Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 46095

Спортинг (Лисабон) и Ювентус завършиха наравно 1:1

Ювентус отново не успя да победи на португалска земя

"Старата госпожа" се добра до равенство срещу Спортинг (Лисабон)

90+1′

Принудителна смяна. Ристовски не може да завърши мача и е заменен от сърбина Петрович.

89′

Хуан Куадрадо получава картон в края на срещата.

83′

Алегри ще се опита да промени развоя на събитията с включването на Федерико Бернардески.

81′

Още една промяна в редиците на Спортинг - в игра се появява Сейду Думбия.

80′

Жълт картон за Себастиан Коатес

79′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 1:1!!! ИГУАИН!! Гонзало все пак се реваншира за големия си пропуск и в 79-ата, "Ел Пипита" съумя да възстанови паритета. Аржентинецът се възползва от фамозно подаване на Хуан Куадрадо и с много елегантен изстрел този път преодоля съпротивата на съперниковия страж.

72′

В игра за Ювентус се появява Блейз Матюиди.

70′

ИГУАИН! Ювентус достигна до най-чистото си положение в мача с настъпването на 69-ата минута. Паоло Дибала продължи с глава за своя сънародник Гонзало Игуаин, който от задължаваща позиция, отново с глава, прати топката право в обсега на сътворилия уникално спасяване Руй Патрисио.

65′

Макс Алегри моментално го последва...

64′

Наставникът Жорже Жезус прави първата смяна в този двубой.

61′

БАС ДОСТ! Малко след това, португалските домакини вече виждаха как бележат втори гол, но...Бруно Фернандеш сътвори майсторско прострелно центриране, което разсече отбраната на Ювентус. Бас Дост беше на стотна от секундата, за да засече, ала шпагатът му се оказа по бавен от коженото кълбо.

59′

БРУНО СЕЗАР! Въпреки италианския устрем, отборът на Спортинг беше този, който можеше отново да ликува след попадение. Класическа атака на "лъвовете" завърши с добра възможност за Бруно Сезар. Този път обаче звездата с №11 стреля близо до дясната греда на Юве.

55′

ПЯНИЧ! Босненецът Миралем Пянич напомни за силата на своя шут в 55-ата минута, когато без подготовка стреля малко зад дъгата. За щастие на домакините обаче, коженото кълбо прелетя малко над горната греда на Патрисио.

52′

Ювентус видимо ускори темпото на игра след почивката. На гол "миришеше" още в 52-ата минута, когато Хуан Куадрадо пое топката на скорост и навлезе в наказателното поле на Спортинг. Последваха финтове, които "счупиха кръста" на Себ Коатес, а след това и пас към връхлитащия Дибала. Аржентинецът стреля светкавично, но от крака на "зелено-бял" бранител, топката излезе в корнер.

48′

Марио Манджукич отправи опасен изстрел с глава, който обаче попадна в обсега на Руй Патрисио.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

38′

Качествен пробив на Гонзало Игуаин. "Ел Пипита" си проправи добра позиция, за да отправи изстрел, но в крайна сметка той бе блокиран от защитник на Спортинг.

26′

Официално предупреждение за Марио Манджукич, който наруши правилата.

22′

КЕДИРА!! Ювентус имаше отличната възможност да изравни още в ответната си атака. Сами Кедира обаче трябваше да действа далеч по-качествено след удара си с глава от близка дистанция. Перфектното центриране в тази ситуация пък му бе доставено от Матиа Де Шилио.

20′

ГООООЛ ЗА СПОРТИНГ (ЛИСАБОН)!! 1:0!!! БРУНО СЕЗАР!! С оглед развитието на срещата, по-активната игра на домакините бе възнаградена с попадение. В 20-ата минута Желсон Мартинш сътвори един от фирмените си пробиви, завършил с остър диагонален шут. Джиджи Буфон беше на мястото си и отрази, но миг по-късно, легендата на италианския футбол нямаше какво да направи при точната добавка на Бруно Сезар.

16′

Публиката на "Жозе Алваладе" възнегодува остро срещу главния съдия Клеман Тюрпен, който не отсъди нарушение на Джорджо Киелини срещу намиращия се почти до ъгловото флагче Бруно Сезар.

13′

Миралем Пянич опита пас в перспектива за Марио Манджукич. Нападателят на Ювентус обаче бе изпреварен от дебнещия ситуацията Руй Патрисио.

10′

Отбита топка попадна в краката на Бруно Сезар, който пробва късмета си от границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче беше далеч от необходимата точност.

6′

Домакините от Спортинг опитаха атака чрез Родриго Баталия, но отбраната на Ювентус беше добре подредена и не допусна "изненади".

2′

Играчът във форма за Спортинг определено е холандският таран Бас Дост. "Лалето" се движи по график и през тази кампания има 8 гола в 10 мача. Не по-лошо е постижението и на колегата му Бруно Фернандеш, който е с 5 попадения. Това може би е и играчът най-добре запознат с класата на Юве, тъй като допреди няколко месеца играеше за Удинезе.

2′

"Старата госпожа" се е устремила и към триумф в Португалия. Нещо, което не ѝ се е случвало никога досега. И за да бъдем максимално точни - "бианконерите" нямат успех в своите три визити във въпросната страна.

1′

88. Сейду Думбия 33. Федерико Бернардески

Отборите на Спортинг (Лисабон) и Ювентус се изправят един срещу друг в двубой от група D на Шампионската лига. Преди 14 дни двата тима си дадоха среща в Торино, където победата беше за "Старта госпожа". Момчетата на Макс Алегри обаче трябваше да се потрудят доста, след като тя дойде чрез сътворяването на пълен обрат.

Буфон спира с футбола след Мондиал 2018

Джиджи Буфон: Това е последният ми сезон!

"Не се страхувам от това да спра с футбола"

С оглед наличието и на Барселона в групата, португалските домакини ще направят всичко по силите си, за да се доберат поне до даващото участие в Лига Европа - трето място. Надеждите на "лъвовете" за добро представяне тази вечер са свързани с отличната им статистика на "Жозе Алваладе". От началото на сезона, бившият тим на Ивайло Йорданов, Красимир Балъков и Валери Божинов, има 8 победи и 2 равенства в 10 мача у дома.

Алегри: Отиваме за победа в Лисабон, но и равенство ни устройва

При успех "бианконерите" ще се класират в следващата фаза на Шампионска лига

Наставникът Жорже Жезус ще трябва да се лиши от услугите на опитния френски бранител Жереми Матийо, който е с мускулна травма. Същото важи и за младия италианец - Кристиано Пичини.

"Ел Пипита" вече е с една идея по-близо до Ибрхаимович

Гонзало Игуаин вече има по над 100 гола в две от петте водещи първенства

След леките си колебания, отборът на Ювентус постепенно набира познатата скорост. "Старата госпожа" напомпа самочувствието си с победа над Милан в последния кръг на Калчото, а сега се е устремила и към триумф в Португалия. Нещо, което не ѝ се е случвало никога досега. И за да бъдем максимално точни - "бианконерите" нямат успех в своите три визити във въпросната страна.

Срещата днес очаквано пропускат бранителите Бенатия, Хьоведес и Лихтщайнер.

Мората: Тръгнах си от Ювентус заради натиск от Реал (Мадрид)

Мората: Ако зависеше от мен, никога нямаше да напусна Ювентус

"На "Бернабеу" отново ме третираха все едно бях младок"

Главен съдия на срещата днес е Клеман Тюрпен от Франция, с помощници Сирил Гриноре и Гилем Дебар. Събитията зад двете врати зорко ще наблюдават Руди Буке и Никола Райнвил, докато четвърти рефер ще бъде Хикам Закрани.