Реал (Мадрид) се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига. След всички страдания, които "кралете" преживяха в група В, селекцията на Зинедин Зидан съхрани своята чест. Испанският колос финишира на първа позиция, печелейки възловото си домакинство на Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0. Триумфът, гарниран и с грешната стъпка на Шахтьор (Донецк), изстреляха "лос меренгес" на върха.

Борусия също продължава напред, но под №2, тъй като в другата среща Интер и гореспоменатите украинци завършиха при самоубийственото 0:0.

ВАР открадна вниманието от Мидтиланд и Ливърпул, Аталанта също продължава на осминафиналите

Аякс ще се задоволи с участие в Лига Европа

Завръщането на лидера Серхио Рамос определено даде ефект, а над всички тази вечер беше централният нападател на домакините Карим Бензема.

Снимка 509016

Източник: EPA/БГНЕС

Реал бързо взе нещата в свои ръце и откри резултата още в 9-ата минута на "Алфредо Ди Стефано". Лукас Васкес осигури перфектно центриране за Карим Бензема, който надскочи персоналния си пазач и с глава не остави никакъв шанс на Зомер.

Борусия можеше да се върне в мача с настъпването на 25-ата минута, когато звездата на гостите Аласан Плеа излезе сам срещу Куртоа, но не запази хладнокръвие и насочи удара си извън рамките на вратата.

"Кралете" удвоиха своята преднина в 31-ата минута. Мадридчани изведнъж придадоха острота на своята атака, която завърши с пробив на Родриго по фланга и негово центриране. Бензема отново беше господар в наказателното поле на Мьонхенгладбах и пак се разписа с глава.

ПСЖ разби Истанбул Башакшехир с 5:1 в Шампионската лига

ПСЖ разби Истанбул Башакшехир и спечели група "H", Неймар се развихри

Шоу на Неймар в доиграването на вчерашния скандален мач

Погромът над германците можеше да бъде пълен 120 секунди преди паузата. Те обаче получиха подкрепа от ВАР, тъй като системата отмени гол на Рафа Варан заради ясно отчетлива засада.

На полувремето треньорът на гостите предприе корекции в отбрана, но и те не дадоха положителна промяна. В 48-ата Бензема за кой ли път насочи с глава, но този път поне бе спрян от намесата на Зомер.

В 73-ата минута завърналият се Серхио Рамос можеше да блесне с пореден гол на своята сметка, но стражът на "жребчетата" отрази. Малко след това дебнещият Бензема разтресе горната греда.

Малко след това страничният стълб отново бе верен съюзник на Борусия, като изстрелът на Васкес се отби в дясната греда и след това излезе в аут.

Снимка 509014

До края Реал уверено дочака своя сладък триумф и вече очаква съперника си за осминафиналите. Същото важи и за Мьонхенгладбах, който извади огромен късмет заради самоубийственото нулево реми между Интер и Шахтьор (Донецк).

Дузпа и късен гол не стигнаха на Юнайтед срещу мощен РБ (Лайпциг), "червените дяволи" са аут от Шампионската лига

Победа с 3:2 за немския отбор

РЕАЛ (МАДРИД) - БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) 2:0

1:0 Бензема (9"), 2: Бензема (31")