Отборите на Ливърпул и Аталанта са представителите от група D, които продължават към осминафиналите на Шампионската лига.

Под №1 финишира английският гранд, който днес направи миролюбиво 1:1 при гостуването си на Мидтиланд. Селекцията на Юрген Клоп вече си бе гарантирала място в следващата фаза, но днес изигра сравнително отговорно мача си в Дания.

Юрген Клоп даде шанс за изява на младоци като Келъхър, Рис Уилямс, Кларксън и гъркът Цимикас, а атаката се водеше от японеца Минамино. Второто полувреме се появи и френският талант Били Куметио. Това обаче не спря мърсисайдци от попадение още в първата минута, което беше дело на Мо Салах.

Снимка 509007

Източник: EPA/БГНЕС

През второто полувреме "вълците" стигнаха до изравняването, след като от дузпа се разписа централният им бранител Шолц. Въпросният можеше да се превърне в герой 13 минути преди края, когато ВАР видя засада при неговия втори гол в мрежата на английския колос. В 90-ата и Ливърпул бе разочарован от видеоарбитража, тъй като точен изстрел в мрежата на Минамино беше отменен поради игра с ръка.

Българската гордост Божидар Краев дори не бе записан сред резервите на домакините.

ПСЖ разби Истанбул Башакшехир с 5:1 в Шампионската лига

ПСЖ разби Истанбул Башакшехир и спечели група "H", Неймар се развихри

Шоу на Неймар в доиграването на вчерашния скандален мач

№2 в групата стана италианският Аталанта. Бергамаските се нуждаеха от равен или победа при гостуването си на Аякс и в крайна сметка си тръгнаха с трите точки от "Йохан Кройф Арена". Единственият гол в мача реализира Луис Муриел в 85-ата минута. Млако преди това нидерландците бяха останали с човек по-малко заради червен картон на Гравенберх.

Снимка 509013

Именно амстердамци ще продължат в Лига Европа, тъй като финишират трети със седем пункта.

МИДТИЛАНД - ЛИВЪРПУЛ 1:1

0:1 Салах (1"), 1:1 Шолц-дузпа (62")

АЯКС - АТАЛАНТА 0:1

0:1 Муриел (85")