РБ (Лайпциг) изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига. В решителен и за двата тима последен мач от груповата фаза на надпреварата, домакините от Германия поведоха с 3 чисти гола, английските им гости върнаха две попадения, но не успяха да стигнат до точката и са аут от турнира.

В класирането към момента "червените дяволи" остават под номер 3 и това няма как да се промени, въпреки че другата среща от групата - между ПСЖ и Истанбул Башакшехир не завърши заради разразил се расистки скандал.

Расизъм прекъсна срещата между ПСЖ и Истанбул Башакшехир, мачът ще се доиграе утре
Обновена

Двата тима не се върнаха на терена

Юнайтед е с 9 точки, колкото имат и парижани, но показателите на тима са по-лоши, което дори и при загуба на ПСЖ няма да помогне на англичаните, които изостават с едно попадение в преките сблъсъци с "принцовете".

Само две минути след началото на мача "червените бикове" вече водеха в резултата. Марсел Забицер проби по десния фланг и прати топката към Анхелино, който я засече в далечния ъгъл на вратата на Де Хеа за 1:0.

Снимка 508835

Източник: Twitter

Отново Анхелино, след 13 минути игра, получи топката отляво в наказателното поле и центрира към далечната греда, където Люк Шоу изпусна Айдара, който се разписа, удвоявайки преднината на отбора си.

Снимка 508834

След точно половин час домакините вкараха топката за трети път в мрежата на Де Хеа. След намесата на ВАР обаче голът бе отменен, заради засада.

В началото на второто полувреме изстрел на Бруно Фернандеш попадна в напречната греда.

Само две минути по-късно Анхелино намери Джъстин Клуйверт, който вкара за 3:0.

Снимка 508841

Десет минути преди края на мача "дяволите" получиха дузпа за доста дискусионно нарушение, която бе реализирана от Бруно Фернандеш.

Снимка 508840

Само две минути по-късно, след центриране от корнер, Пол Погба игра с глава и вкара топката в мрежата. Останаха съмнения, че топката се е докоснала преди това до ръката на Хари Магуайър, но ВАР зачете гола за крайното 3:2.