Пари Сен Жермен спечели група Н от Шампионската лига. Французите официализираха своя триумф, след като триумфираха с 5:1 при домакинството си на Истанбул Башакшехир. Припомняме, че вчера мачът беше прекратен заради расисткия скандал около помощник-треньора на гостите Пиер Уебо.

Днес битката на "Парк де Пренс" бе ръководена от изцяло нидерландска бригада, заменила компрометираната румънска.

Расизъм прекъсна срещата между ПСЖ и Истанбул Башакшехир, мачът ще се доиграе утре
Обновена

Двата тима не се върнаха на терена

По този начин селекцията на Томас Тухел събра 12 точки, колкото има и РБ (Лайпциг). "Принцовете" обаче са с по-добри показатели от гореспоменатия опонент.

ПСЖ стартираха доиграването на много високи обороти и до края на първата част вече водеха с 3:0. Неймар се развихри и отбеляза две попадения, а в 39-ата гол на Бакер беше отменен от ВАР заради засада.

Снимка 509005

Източник: EPA/БГНЕС

Класиката бе факт в 42-ата минута, когато заради нарушение на стража Гюнок, Килиан Мбапе реалзира от дузпа.

Веднага след подновяването, Неймар ознаменува доброто си представяне с хеттрик, осигурен с любезната асистенция на Анхел Ди Мария. В 57-ата Башакшехир съхрани малко от своето достойнство, връщайки един гол чрез опитния Топал.

Себастиан Колтеску: Всеки, който ме познава, знае, че не съм расист

"Тези дни няма да чета нито една статия"

До края остана време и за още един точен изстрел на Килиан Мбапе, който оформи крайното 5:1.

ПСЖ - ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР 5:1

1:0 Неймар (21"), 2:0 Неймар (38"), 3:0 Мбапе-дузпа (42"), 4:0 Неймар (50"), 4:1 Топал (57"), 5:1 Мбапе (62")