Порто официално подсигури мястото си в елиминационната фаза на Шампионската лига, след като очаквано победи руския Локо (Москва) с 4:1. По този начин "драконите" събраха актив от 10 точки, който им дава предимство в битката за първото място с Шалке 04.

Снимка 387849

Източник: uefa.com

"Железничарите" пък продължават да бъдат голямото разочарование в надпреварата, като инкасираха четвърта поредна загуба, а головата им разлика вече е стряскащите 2:11.

Шалке победи Галатасарай с 2:0

Шалке подгони Порто след чиста победа срещу Галатасарай

Гол и асистенция за Бургщалер

Селекцията на Сержио Консейсао не си губеше времето и до почивката вече водеще с 2:0. Точен в самото начало беше исканият от Реал (Мадрид) - Ектор Ерера, а в 42-ата Марега излезе сам срещу вратаря и хладнокръвно вкара под плонжа на Гилерме.

Локо (Москва) се върна в мача след почивката, когато резервата Жеферсон Фарфан се оказа най-съобразителен и превърна в гол отлично центриране от корнер на Миранчук.

Дързостта на руснаците обаче беше наказана с нови две попадения, които оформиха и съкрушителния за тях резултат. Първо за 3:1 вкара Корона, а дълбоко в добавеното време след голмайсторите място намери и Отавио.

Снимка 387848

В следващия кръг на Порто предстои директна битка за първото място в група D срещу Шалке 04. Локо (Москва) пък ще се опита да направи късен спринт към третата позиция, излизайки за победа срещу Галатасарай.

Тотнъм победи ПСВ (Айндховен) с 2:1 в Шампионската лига

Тотнъм се върна в голямата игра след късна драма срещу ПСВ (Айндховен)

Хари Кейн герой за "шпорите" при успеха с 2:1 над холандския първенец

ПОРТО - ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) 4:1

1:0 Ерера (2"), 2:0 Марега (42"), 2:1 Фарган (59"), 3:1 Корона (67"), 4:1 Отавио (90+3")

СТАДИОН: "Ещадио До Драгао"

СЪДИЯ: Давиде Маса (Италия)

ПОРТО: Касия, Телеш, Фелипе, Милитао, Перейра, Ерера, Перейра, Торес, Корона, Марега, Брахими (резерви: Вана, Лейте, Адриан, Отавио, Андре Перейра, Серджо Оливейра, Ернани)

ЛОКО МОСКВА: Гилерме, Игнатиев, Хьоведес, Чорлука, Идову, Миранчук, Денисов, Криховяк, Фернандеш, Миранчук, Едер (резерви: Коченков, Баринов, Фарфан, Лисов, Михалик, Ротенберг, Смолов)