Отборът на Тотнъм запази шансовете си да участва в осминафиналната фаза на Шампионската лига. "Шпорите" най-сетне постигнаха победа в турнира, след като надиграха с много драма ПСВ (Айндховен) с 2:1.

Селекцията на Маурисио Почетино трябваше да осъществява пълен обрат, след като се оказа догонваща в резултата малко след първия съдийски сигнал. Тогава точен за своите беше Люк Де Йонг. Последваха поредица от пропуски на лондончани, за да се стигне до заключителните 10 минути на мача. Тогава в обичайната си роля на спасител влезе Хари Кейн, който наниза два гола и донесе голямата радост на "Уембли".

Шалке победи Галатасарай с 2:0

Шалке подгони Порто след чиста победа срещу Галатасарай

Гол и асистенция за Бургщалер

Така Тотнъм най-вероятно ще се конкурира с Интер за второто място в групата, като двата тима застават един срещу друг още в следващия кръг на Шампионската лига.

Снимка 387846

Срещата се разви по възможно най-лошия сценарий за домакините, които се оказаха догонващи в резултата след едва 120 секунди на "Уембли". Уругваецът Перейро центрира от корнер, опитният Люк Де Йонг избяга от пазача си Алдервейрелд и с глава не остави никакъв шанс на Газанига.

Случилото се допълнително мотивира хората на Маурисио Почетино, които бяха повече от агресивни до почивката. Две много изгодни положения пропиля Деле Али, а пък Лукас Моура биваше стопиран с феноменални изяви на холандския национал Зут.

Своят принос към пропуските на "шпорите" прибави и Кристиан Ериксен. На датчанина обаче му липсваше достатъчно точност и насочи кълбото точно в обсега на вражеския страж.

Интер и Барселона не се победиха в дербито на кръга от Шампионската лига

Барселона си гарантира място в елиминационната фаза на Шампионската лига

Дербито между Интер и "блаугранас" завърши без победител 1:1

Нелогично с развоя на мача, резултатът можеше да се покачи и до 0:2, ако в 58-ата минута много елегантен изстрел с глава на на Перейро не бе отразен по категоричен начин от заместващия днес Юго Лорис - Газанига.

Началото на обрата положи Хари Кейн с гол в 78-ата минута. Английският национал получи задължаващ пас от резервата Йоренте и сложи край на отличната серия от спасявания на Зут.

Снимка 387845

Съдбата се усмихна повторно на столичани и 60 секунди преди края, когато драматично попадение донесе огромната радост за хората на Почетино. Героят отново се казваше Хари Кейн. Бен Дейвис проби по крилото, след което отчаяно центрира към дузпата. Там с глава игра Кейн, който имаше и голяма доза късмет, тъй като топката се отби в тялото на Сейнсбъри и смъртоносно порази мрежата на "филипсите" за крайното 2:1.

Наполи и ПСЖ не се победиха - 1:1

Наполи и ПСЖ се самоунищожиха, Групата на смъртта в Шампионската лига ще бъде зрелищна до последния мач!

Мертенс остана длъжник на тима си, силен мач за неостаряващия Джиджи Буфон

В следващия кръг ПСВ приема у дома безспорните фаворити от Барселона, докато Тотнъм отново домакинства, този път на Интер.

ТОТНЪМ - ПСВ (АЙНДХОВЕН) 2:1

0:1 Де Йонг (2"), 1:1 Кейн (78"), 2:1 Кейн (89")

СТАДИОН: "Уембли"

СЪДИЯ: И. Крузиляк (Словакия)

ТОТНЪМ: Газанига, Дейвис, Санчес, Алдервейрелд, Орие, Ериксен, Али, Уинкс, Сон, Кейн, Лукас (резерви: Ворм, Ламела, Йоренте, Сисоко, Скип, Трипиър, Уокър - Питърс)

ПСВ: Зут, Дъмфрис, Швааб, Виергевер, Анхелино, Росарио, Перейро, Хендрикс, Бергюин, Де Йонг, Лозано (резерви: Роом, Бехич, Жуниор, Гутиерес, Мален, Рамселаар, Сейнсбъри)