Отборът на Шалке направи поредната си голяма крачка напред, по пътя към класиране във фазата на директните елиминации в Шампионската лига.

Немският тим наложи превъзходството си над своя гост Галатасарай, в сблъсък от надпреварата в Група "D" на надпреварата.

Съставът от Гелзенкирхен спечели с 2:0, с попадения на Бургщалер и Ут.

Снимка 387842

Източник: UEFA.com

Успехът отваря широко вратата пред германците към класиране напред. Считано към настоящия момент, Шалке е с актив от вече 8 точки, като лидерът Порто разполага с два пункта в повече.

По-важната новина за футболистите на днешните домакини е това, че Галатасарай е трети с два пъти по-крехък актив от 4 точки.

На "Фелтинс Арена" битката бе до последния момент, като и за двата тима бе пределно ясно, че сблъсъкът може да се окаже решителен за крайното разпределение на позициите в таблицата.

Резултатът беше открит от Гуидо Бургщалер след само 4 минути игра, като състезателят на домакините вдигна на крака над 54 000 зрители на "Фелтинс Арена".

Снимка 387843

Колкото и да бе настоятелен в действията си през първото полувреме обаче, близо 190 сантиметровият нападател не успя да стигне до отбелязването на нов гол.

Дванадесет минути след почивката обаче 29-годишният таран отново бе полезен на тима си, като се отчете с асистенция за Марк Ут, който покачи на 2:0.

Снимка 387840

До края на срещата играта сериозно загрубя, вследствие на което бяха показани цели пет официални предупреждения.

Резултатът обаче се запази непроменен.

Наполи и ПСЖ не се победиха - 1:1

Наполи и ПСЖ се самоунищожиха, Групата на смъртта в Шампионската лига ще бъде зрелищна до последния мач!