90+4′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Етихад", град Манчестър (Англия) Зрители: 57 988
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Манчестър Сити - Реал (Мадрид) 4:0 в полуфинал-реванш от Шампионската лига

Шампионът е на колене! Манчестър Сити изнесе футболна лекция на Реал (Мадрид) и се класира на финал в ШЛ

Финалът в надпреварата ще бъде между Манчестър Сити и Интер

90+2′

ГОООЛ! 4:0!! АЛВАРЕС! В добавеното време на мача Сити стигна и до четвърти гол. Фил Фоудън изведе Хулиан Алварес на прекрасна позиция в наказателното поле, а нападателят на домакините хладнокръвно преодоля Куртоа за крайното 4:0!

90+1′

Жълт картон за Джак Грийлиш.

76′

ГОООЛ! 3:0!! АВТОГОЛ НА МИЛИТАО! Четвърт час преди края на мача домакините нанесоха съкрушителен удар по амбициите на кралския клуб. Кевин де Бройне центрира от пряк свободен удар, Акaнджи игра с глава, а Милитао пренасочи топката към собствената си врата!

75′

Жълт картон за Едуардо Камавинга.

73′

ШАНС ЗА ХАЛАНД! Гюндоган изведе норвежеца с петичка, оставяйки го сам срещу Куртоа, но белгийският вратар за трети път излезе победител срещу головата машина на Сити и с една ръка опази мрежата си!

72′
Снимка 618619

70′

Карло Анчелоти прави още една промяна. Тони Кроос отстъпи мястото си на Марко Асенсио.

64′

Лука Модрич излиза от терена, а Антонио Рюдигер влиза на негово място.

63′

Винисиус се откъсваше опасно в наказателното поле на домакините, но беше спрян с непозволени средства от Гюндоган, който получи жълт картон за действието си.

Снимка 618622

57′

Даниел Карвахал трябва да бъде много внимателен в остатъка от мача, след като получи жълт картон.

51′

Алаба застана зад топката за свободния удар и го изпълни, пращайки топката под напречната греда, само за да може Едерсон да плонжира и да спаси с върха на пръстите си.

50′

Полският топ арбитър Марчиняк посегна към джобчето си за първи път в 50-ата минута, за да покаже жълт картон на Рубен Диаш. Това ще бъде опасен пряк свободен удар за гостите.

49′
Снимка 618617

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Снимка 618620

37′

ГОООЛ! 2:0!! БЕРНАРДО СИЛВА! Домакините нанесоха втори удар малко преди края на първата част! В 37-ата минута Джак Грийлиш проби по лявото крило и намери нахлуващия Гюндоган, който слаломира между защитниците на Реал и нанесе удар, но той беше блокиран. За зла участ на мадридчани топката се върна на главата на Бернардо Силва, който я насочи неспасяемо в мрежата на гостите и отбеляза втория си гол в мача!

35′

Греда за гостите! Фантастичен шут на Тони Кроос от около 30 метра разтресе напречната греда! Реал (Мадрид) беше близо до изравнителния гол!

23′

ГОООЛ! 1:0!! БЕРНАРДО СИЛВА! В 21-вата минута на двубоя Тибо Куртоа блесна с фамозно спасяване, отразявайки нов удар с глава на Ерлинг Халанд. Само две минути по-късно обаче гостите капитулираха. Кевин де Бройне разсече отбраната на Реал с ювелирен пас към Силва, който пое кълбото в наказателното поле и с мощен шут с левия крак изведе "гражданите" напред в резултата!

19′

Опасно! Де Бройне шутира от пряк свободен удар и изненада вратаря на Реал (Мадрид), ала за щастие на белгийския страж, топката мина на около половин метър от десния страничен стълб.

14′
Снимка 618615

13′

ХАЛАНД! Норвежкият голмайстор на домакините имаше отлична възможност да открие резултата в тази 13 минута, която за радост на гостите не се оказа фатална за тях. Грийлиш центрира в наказателното поле, Халанд нанесе удар с глава, но Тибо Куртоа демонстрира рефлекса си и опази вратата си от попадение.

7′

Първа възможност за домакините! Родри се справи със съпротивата на Кроос и Модрич, осигури си възможност да шутира към вратата, но изстрелът му мина встрани.

1′
Снимка 618613

1′