Отборът на Интер е първият финалист в Шампионската лига. Това стана факт, след като в реванша от полуфиналите на турнира срещу Милан "нерадзурите" записаха втора победа, този път с 1:0, и с общ резултат 3:0 елиминираха градския си съперник.

В герой за победителите се превърна аржентинецът Лаутаро Мартинес, който вкара победния гол в 74-тата минута след комбинация с влезлия като резерва Ромелу Лукаку.

Интер - Милан 1:0, развоят минута по минута

Срещата на стадион "Джузепе Меаца" завърши с очакван победител

На финала на турнира в Истанбул на 10 юни Интер ще играе с победителя от двойката между Манчестър Сити и Реал Мадрид. Преди реванша в сряда вечер резултатът между тях е равен - 1:1.

За Интер това ще бъде шести финал в Шампионската лига. "Нерадзурите" имат три титли и два изгубени финала, като при последното си участие през 2010 година победиха Байерн Мюнхен с 2:0 под ръководството на Жозе Моуриньо.

Двубоят се изигра при фантастична атмосфера на "Джузепе Меаца" в комплекса Сан Сиро. Трибуните бяха изпълнени с фенове на Интер, които предкусваха щастливата развръзка.

Първото опасно положение обаче бе за Милан. Тео Ернандес отправи далечен удар, който обаче премина малко над вратата на Андре Онана.

В ответната атака Николо Барела се оказа на добра позиция, но стреля високо над вратата на Майк Менян.

Милан пропусна отлична възможност да поведе в 10-ата минута. Браим Диас получи топката на скорост непокрит около точката за изпълнение на дузпа, но стреля слабо по земя и Онана спаси.

Завърналият се в състава на Милан след контузия Рафаел Леао направи опасен пробив по левия фланг, но диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда.

През второто полувреме Милан не показа нищо интересно в атака, духът на футболистите на Стефано Пиоли спадаше, докато Интер пое инициативата.

С влизането в игра на Ромелу Лукаку "нерадзурите" придобиха допълнителна сила. Така се стигна до 74-тата минута, в която Лаутаро Мартинес подаде към Лукаку, който събра трима защитници около себе си, след което върна на непокрития Лаутаро и той с удар с левия крак вкара единствения гол в мача.