Манчестър Сити разби Реал (Мадрид) с 4:0 у дома в реванша от полуфиналите в Шампионска лига и с общ резултат 5:1 се класира на финала в надпреварата.

Попаденията за "гражданите" отбелязаха Бернардо Силва(23', 37'), а Едер Милитао си вкара автогол четвърт час преди края на мача. Точка на спора сложи Хулио Алварес, който се разписа в добавеното време на двубоя.

На финала в Истанбул Манчестър Сити ще спори за трофея срещу състава на Интер. Това ще бъде първи сблъсък между тези два отбора в цялата история.

Манчестър Сити - Реал (Мадрид) 4:0 (Развой на срещата по минути)

Победителят се изправя срещу Интер

Манчестър Сити натисна от самото началот и норвежкият голмайстор на домакините Халанд имаше отлична възможност да открие резултата в 13-та минута, която за радост на гостите не се оказа фатална за тях. Грийлиш центрира в наказателното поле, Халанд нанесе удар с глава, но Тибо Куртоа демонстрира рефлекса си и опази вратата си от попадение.

Снимка 618623

В 21-вата минута на двубоя Тибо Куртоа блесна с фамозно спасяване, отразявайки нов удар с глава на Ерлинг Халанд. Само две минути по-късно обаче гостите капитулираха. Кевин де Бройне разсече отбраната на Реал с ювелирен пас към Силва, който пое кълбото в наказателното поле и с мощен шут с левия крак изведе "гражданите" напред в резултата.

Десет минути по-късно гостите можеха да изравнят резултата. Фантастичен шут на Тони Кроос от около 30 метра разтресе напречната греда.

Снимка 618620

Домакините нанесоха втори удар малко преди края на първата част. В 37-ата минута Джак Грийлиш проби по лявото крило и намери нахлуващия Гюндоган, който слаломира между защитниците на Реал и нанесе удар, но той беше блокиран. За зла участ на мадридчани топката се върна на главата на Бернардо Силва, който я насочи неспасяемо в мрежата на гостите и отбеляза втория си гол в мача.

"Гражданите" се прибраха на почивка с два гола аванс, но продължиха да доминират и през втората част. В 73-та минута Гюндоган изведе Халанд с петичка, оставяйки го сам срещу Куртоа, но белгийският вратар за трети път излезе победител срещу головата машина на Сити и с една ръка опази мрежата си.

Снимка 618622

Четвърт час преди края на мача домакините нанесоха съкрушителен удар по амбициите на кралския клуб. Кевин де Бройне центрира от пряк свободен удар, Акaнджи игра с глава, а Милитао пренасочи топката към собствената си врата и резултатът стана 3:0.

Снимка 618625

В добавеното време на мача Сити стигна и до четвърти гол. Фил Фоудън изведе Хулиан Алварес на прекрасна позиция в наказателното поле, а нападателят на домакините хладнокръвно преодоля Куртоа за крайното 4:0.

Манчестър Сити - Реал (Мадрид) 4:0

1:0 - Бернардо Силва 23'

2:0 - Бернардо Силва 37'

3:0 - Милитао автогол 76'

4:0 - Алварес 91'