Отборите на Лион и Шахтьор (Донецк) извъртяха драматично 2:2, в мач от група F на Шампионската лига. До 55-ата минута гостите от Украйна вярваха, че ще си тръгнат с трите точки, след като две попадения вече бе отбелязал бившият играч на ЦСКА - Жуниор Мораеш.

"Хлапетата" на Бруно Женезио обаче сътвориха малък подвиг, след като за 120 секунди паритетът бе възстановен след точни изстрели на Дембеле и Дюбоа.

Точката обаче бе достатъчна за французите, които поведоха с четири пункта в групата си. Веднага след "белите" са Ман Сити, Шахтьор и Хофенхайм.

Манчестър Сити спечели гостуването си на Хофенхайм с 2:1 в Шампионската лига

Грешка на съперников бранител дари Ман Сити с важен успех в Шампионската лига

"Гражданите" победиха Хофенхайм с 2:1

Срещата се игра пред празните трибуни на "Парк Олимпик" заради наказанието, което изтърпяват "хлапетата" от УЕФА.

Първото полувреме предложи равностоен футбол, през което шансовете се редуваха и пред двете врати. Голям длъжник за домакините обаче се оказа новият им стрелец Муса Дембеле, който направи няколко пропуска, включително и сам срещу стража Пятов.

Шахтьор не прости на опонента си и поведе в резултата малко преди почивката. Тук цялата работа свърши крайният бранител Исмаили, който проби по крилото, а след това поднесе отличен пас за Жуниор Мораеш, който отблизо направи 0:1.

Снимка 381520

Източник: EPA/БГНЕС

Нещата за французите станаха още по-тежки, след като в 55-ата минута Мораеш удвои преднината на "миньорите". Голът му бе повече от красив, след като от доста трудна позиция, наглед на шега, заби коженото кълбо в долния ляв ъгъл на Лопеш.

Оттук насетне Лион сякаш се преобрази. Доказателство за това бе попадението на Дембеле в 70-ата минута, който с глава засече отлично центриране на Набил Фекир. Устремът на домакините стана неудържим, а резултатът след само 120-секунди вече бе 2:2. Отбраната на Шахтьор така и не се справи при четири поредни опита за центриране на Мемфис Депай. Най-съобразителен при мелето в украинското поле се оказа крайният защитник Тео Дюбоа, който от няколко метра направи 2:2.

До края селекцията на Бруно Женезио направи всичко по силите си, за да стигне до впечатляващ пълен обрат, ала нов непростим пропуск направи Дембеле.

Драмата можеше да бъде пълна, но в добавеното време резервата на Шахтьор -Кайоде намери сглобката на вратата.

Снимка 381519

В следващия кръг Лион има непредсказуемо гостуване на Хофенхайм, докато Шахтьор приема у дома Манчестър Сити.

ЛИОН - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 2:2

0:1 Мораеш (44"), 0:2 Мораеш (55"), 1:2 Дембеле (70"), 2:2 Дюбоа (72")

СТАДИОН: "Парк Олимпик"

СЪДИЯ: А. Трейманис, Латвия

ЛИОН: Лопеш, Менди, Денайър, Марсело, Дюбоа, Ауар, Ндомбеле, Тусар, Траоре, Фекир, Дембеле (резерви: Горжелен, Шейх, Корне, Депай, Фери, Маркал, Морел)

ШАХТЬОР: Пятов, Матвиенко, Кривцов, Ракитский, Исмайли, Майкон, Степаненко, Марлос, Алан Патрик, Тайсон, Мораеш (резерви: Шевченко, Бутко, Фернандо, Кайоде, Хочолава, Коваленко, Уелингтон)