Отборът на Манчестър Сити постигна драматичен първи успех в тазгодишното издание на Шампионската лига. Селекцията на Пеп Гуардиола се измъчи максимално при гостуването си на Хофенхайм, като победи германците с 2:1.

Първенците на Англия трябваше да осъществяват пълен обрат, след като още в първата минута се оказаха догонващи в резултата. Тогава Ишак Белфодил се измъкна от централната двойка бранители на "гражданите" и елегантно преодоля Едерсон за 1:0. Малко след това Кун Агуеро бързо възстанови паритета, след като получи отлична асистенция от Лирой Сане.

Хофенхайм - Манчестър Сити 1:2 (Развой на срещата по минути)

Драматичен успех за "гражданите"

Оттук насетне Сити беше по-добрият тим, но срещу себе си имаше един страхотен Оливер Бауман, който отчая звездите на Гуардиола с безгрешните си намеси. Все пак всичко бе решено 120 секунди преди края на редовното време, когато груба грешка на младия защитник Стефан Пош, позволи на Давид Силва да отбележи за крайното 2:1.

Снимка 381486

Източник: EPA/БГНЕС

Едва ли някой на "Райн-Некар Арена" очакваше какво ще се случи само няколко секунди след първия съдийски сигнал на Дамир Скомина. Хофе организира отлична атака, която шокира именития му съперник с ранен гол. Керим Демирбай пусна хитър пас между централните бранители на Сити за Ишак Белфодил. Алжирският нападател остана сам срещу Едерсон и елегантно го преодоля за 1:0.

Изненадата в Зинсхайм не се задържа особено дълго, след като хората на Пеп Гуардиола изравниха още в 8-ата минута. По подобие на головия пас на съперника, Давид Силва пусна хитро в коридор за Лирой Сане. Крилото демонстрира отборна игра и комбинира с непокрития Кун Агуеро, който макар и с известни трудности, успя да промуши коженото кълбо между скочилите му да го спрат трима защитници на Хофенхайм.

Снимка 381494

Източник: uefa.com

Ман Сити можеше да стигне до пълен обрат още с настъпването на 15-ата минута. Островитяните демонстрираха своята изключителна сила на контраатака, като бързият Стърлинг се откъсна от Кадержабек и остана сам срещу Бауман. Капитанът на Хофенхайм обаче сътвори решително спасяване с крак.

Пеп Гуардиола влезе в конфликт с главния съдия, след като остана недоволен от негово отсъждане край тъчлинията. Това накара Дамир Скомина да отправи официално предупреждение на каталунеца, който при второ провинение щеше да бъде пратен на трибуните.

Гостите пропиляха нов чудесен шанс за втори гол в 32-ата минута. Лирой Сане шокира дори и собствените си съотборници, след като на шега, и на изключително малък периметър, излъга петима футболисти на Хофе. В крайна сметка топката му бе избита, но стигна до Кун Агуеро, който отблизо с акробатичен изстрел, не можа да намери очертанията на вратата.

Снимка 381493

Не само обаче Сити можеше да атакува опасно. Хофенхайм отправи ясно послание на английския шампион, след като разгърна бърза комбинация малко преди почивката, която позволи на Ишак Белфодил да стреля диагонално. На мястото си беше Едерсон, който сигурно отрази това добро положение за "сините".

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман започнаха надъхано и втората част. Доказателство за това бе един много опасен изстрел на Флориан Грилич, който премина малко над горната греда на съперника.

Вратарят на Хофенхайм - Оливер Бауман бе на позиция и в 60-ата минута, когато за кой ли път бе последна преграда за гола на Сити. Фернандиньо докосна с глава остро центриране в полето на германците, но стражът със сетни сили изби в корнер.

Снимка 381488

В 68-ата минута Пеп Гуардиола бе колкото сюрпризиран, толкова и спокоен, след като научи новината за поредната контузия на Илкай Гюндоган. Халфът получи разтежение, което му попречи да довърши мача, а на негово място се появи Бернардо Силва.

Английският първенец беше ощетен в 73-ата минута, когато главният съдия Дамир Скомина не отсъди чиста дузпа за "гражданите". Лирой Сане остана сам срещу Бауман и бе съборен от вратаря на Хофенхайм, но словенският рефер даде знак играта да продължи. Нещо, което изнерви до краен предел Кун Агуеро и компания.

Мъките на Сити все пак доведоха до успешен финал, след като 88-ата минута скъпоценно попадение отбеляза Давид Силва. Испанецът се възползва от груба грешка на младия бранител Стефан Пош и от удобна позиция намери мрежата на Хофенхайм. Така трите точки отлетяха за Англия, а голямото разочарование остана за сърцатите домакини.

Снимка 381491

В следващия кръг, на 23 октомври, Сити ще има трудно гостуване на Шахтьор (Донецк). Хофенхайм пък приема у дома Лион.