Шампионът на прекратеното първенство на Азербайджан Карабах стана първият отбор, класирал се за втория квалификационен кръг в Шампионската лига. Домакините на мача, игран в Баку имаха пълно превъзходство над вицешампиона на Северна Македония Силекс и се наложиха с убедителното 4:0. Първенството на югозападната ни съседка също не беше доиграно, а спечелилият го Вардар (Скопие) не получи лиценз.

Ромеро Хайме откри в 11-ата минута, а Уайлд-доналд Гурие увеличи на 2:0 в 40-ата минута.

След почивката отново Гурие отбеляза за 3:0 в 51-ата минута, а Махит Емрели оформи крайния резултат 10 минути преди края на редовното време.

Така Карабах ще бъде домакин следващата седмица на победителя от сблъсъка Шериф (Тираспол) - Фола (Еш), които ше играят утре. Силекс ще съсредоточи усилията си в Лига Европа.

Агент на желан от Левски: Да преминеш от Карабах в този отбор? Това е позор

"Да преминеш от Карабах в Левски е позор"