Лудогорец претърпя истинска катастрофа насред Разград и загуби с 2:7 от Карабах мача-реванш от 3-тия квалификационен кръг на Шампионската лига.

В първия двубой "орлите спечелиха с 2:1 в Азербайджан, но сега бяха унижени на собствения си стадион след продължения и мечтата за плейоф в Шампионската лига угасна, след като общият резултат е 8:4 за Карабах.

Снимка 678697

Източник: startphoto.bg

Така Лудогорец ще се примири с плейоф за Лига Европа и ще се надява на участие в груповата фаза на втория най-престижен европейски турнир.

Там разградчани ще премерят сили с молдовския Петрокуб.

Лудогорец - Карабах 2:7 (Развой на срещата по минути)

Ето подробности

"Орлите" бяха шокирани с настъпването на 7-ата минута на двубоя, когато Оливие Вердон се превърна в грешника за Лудогорец. Топката беше подадена към защитника в централната зона на терена, но той се засуети, беше пресиран от Жуниньо, който съумя да му открадне кълбото, откъсна се сам срещу вратаря и технично прати топката в мрежата.

Домакините реагираха като ужилени и съумяха да възстановят равенството само 6 минути след попадението на Карабах. Якуб Пьотровски центрира в наказателното поле, където Диниш Алмейда нанесе удар с глава, но в напречната греда. За радост на феновете по трибуните, Квадво Дуа беше застанал на точното място и направи успешна добавка, с което направи общия резултат 3:2 за разградчани.

В средата на първото полувреме Лудогорец получи правото да изпълни дузпа, след като италианският съдия беше привикан от ВАР на монитора да преразгледа ситуация в наказателното поле на Карабах. Домакините се забавиха да изчистят топката и последва неразбирателство между Медина и вратаря Бунтич. Стражът на Карабах понечи да боксира топката, но нацели главата на Руан Круз, а това се оказа достатъчно за рефера да посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Квадво Дуа и реализира технично в центъра на вратата.

Проблемите за Карабах не свършиха с двата гола на Лудогорец. На Гурбан Гурбаев му се наложи да прави две принудителни смени в рамките на 10 минути. В 29-ата минута терена напусна Вешович, а на негово място влезе Силва, а пет минути преди паузата се контузи и Марко Янкович. Черногорецът беше заменен от бившия футболист на Черно море Патрик Андраде.

В последната минута на първото полувреме дузпа получи и отборът на Карабах. Дерой Дуарте фаулира Ясим Бензиа в наказателното поле и съдията не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар. Именно потърпевшият Бензиа застана зад бялата точка и не остави шансове на Бонман.

Лудницата на "Хювефарма Арена" продължи и Карабах успя да направи още един обрат до края на полувремето. Зубир центрира в наказателното поле към Бензиа, който си спря добре на гърди и върна към Патрик Андраде, който пък от своя страна стреля от границата на наказателното поле и след рикошет топката влетя в мрежата на Бонман.

Двата отбора доста намалиха темпото през втората част и започнаха да действат много по-предпазливо. Това беше нормално, с оглед на това, че общият резултат е равен и всяка грешка можеше да бъде фатална.

Снимка 678688

20 минути преди края Лудогорец създаде най-чистото си положение през втората част. Диниш Алмейда даде дълъг пас към Руан Круз, който се пребори със защитник на Карабах, навлезе в наказателното поле и стреля опасно по земя, но покрай гредата.

Снимка 678686

В 78-ата минута Лудогорец оцеля. Капитанът на гостите Абдела Зубир получи топката в наказателното поле, направи няколко финта и стреля мощно с левачката, но удари напречната греда.

Така мачът влезе в продължения, а само три минути след подновяването на играта Лудогорец инкасира попадение. Абдела Зубир демонстрира страхотен поглед върху играта и подаде към Торал Байрамов в наказателното поле, а последният нанесе истинска бомба към вратата на разградчани и не остави никакви шансове на Бонман.

Във второто продължение разградчани предприеха много рискове и бяха унижени с още 3 попадения през второто продължение. Джиджа (110'), Андраде(112') и Бензиа (118') оформиха крайното 2:7.

Снимка 678698

Лудогорец - Карабах 2:7 след продължения, 2:3 в редовното време

Голмайстори: 0:1 Жуниньо Виейра дос Сантос 7, 2:1 Квадво Дуа 13 и 23-дузпа, 2:2 Ясин Бензия 45+1-дузпа, 2:3 Патрик Андраде 45+3, 2:4 Торал Байрамов 93, 2:5 Редон Джиджа 111, 2:6 Патрик Андраде 112, 2:7 Ясин Бензия 117

Лудогорец: Хендрик Бонман, Франсиско Гомес-Сон (91 - Аслак фон Витри), Оливие Вердон, Диниш Алмейда, Антон Недялков, Педро Нареси (108 - Едвин Куртулуш), Якоб Пьотровски (46 - Ивайло Чочев), Дерой Дуарте (96 - Матиас Тисера), Рик Джонатан, Квадво Дуа (101 - Тодор Неделев), Руан Круз (73 - Спас Делев)

Карабах: Фабиан Бунтич, Марко Вешович (29 - Матеус да Силва), Бахлул Мустафазаде, Кевин Медина, Елвин Джафаргулиев (84 - Торал Байрамов), Жулио Ромао, Марко Янкович (38 - Патрик Андраде), Ясин Бензиа, Леандро Андраде (96 - Нариман Ахунзаде), Абделлах Зубир, Жуниньо Виейра дос Сантос (106 - Редон Джиджа)