Байерн (Мюнхен) стартира с важна победа участието си в груповата фаза на Шампионската лига. Баварците победиха Интер с 2:0 на стадион "Сан Сиро" и започнаха с успех в "групата на смъртта", където са още отборите на Барселона и Виктория (Пилзен).

Интер - Байерн (Мюнхен) 0:2 (Развой на срещата по минути)

Любопитен сблъсък на "Джузепе Меаца"

Головете са германския хегемон отбелязаха Лирой Сане(28') през първата част, а Д'Амброзио(66') си отбеляза нещастен автогол през второто полувреме и подпечата успеха на баварците.

Сблъсъкът стартира вихрено и атаките се редуваха пред двете врати. Андре Онана се намеси адекватно при точните, но сравнително слаби удари на Джошуа Кимих и Томас Мюлер, а при акция на домакините Лаутаро Мартинес би мощно покрай левия страничен стълб.

В средата на първото полувреме Байерн сътвори многоходова атака, която беше завършена с левачката от Томас Мюлер от движение. Топката влизаше в горния десен ъгъл, но Онана се намеси прекрасно, а след това спаси нов шут на Мюлер.

Атлетико (Мадрид) - Порто 2:1 в Шампионската лига

Уникална драма в Мадрид! Три гола в добавеното време и триумф за Атлетико срещу Порто

Гризман донесе успеха на "дюшекчиите" в 101-а минута

В 25-ата минута обаче нямаше прошка и баварците поведоха. Лерой Сане беше изведен от Кимих с дълбок пас, спря вълшебно във въздуха, поведе на гърди и вкара в опразнената врата, след като преди това хладнокръвно финтира Онана.

Опасен удар на Един Джеко профуча покрай целта, а след това на отсрещната врата мюнхенци не успяха да вкарат при тройна стрелба, в която Онана отново имаше добра намеса. Статистиката на почивката показа смазващо предимство за гостите - 9:1 точни удара в тяхна полза.

В първата третина на втората част "нерадзурите" изглеждаха освежени и удвоиха броя на точните си удари, но Байерн все така контролираше развоя на случващото се на игрището.

Наполи - Ливърпул 4:1 в Шампионската лига

Фантастичен Наполи заби 4 шамара на Ливърпул в Шампионската лига

Италианците разбиха именития си съперник

В 66-ата минута Байерн нанесе втори плесник на съперника си и героят отново се казваше Сане. Германецът побърка защитата на Интер с Кингсли Коман и вкара с помощта на Д'Амброзио, който си вкара нещастен автогол отблизо.

Барселона - Виктория (Пилзен) 5:1 в Шампионската лига

Барселона унищожи Виктория (Пилзен), Левандовски избухна с хеттрик

Каталунците не срещнаха проблеми срещу чешкия си съперник

Точно преди това домакините бяха спасени от гредата, а след втория гол във вратата им Онана спаси тупалка на Садио Мане отляво. Чак в 83-ата минута Интер създаде чиста голова възможност, но Хоакин Кореа направи непростим пропуск.